Ana Sayfa Urfa Haberleri VEKİL GÖK’TEN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

VEKİL GÖK’TEN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök yayınladığı mesajla 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2012 Cumartesi 12:02
VEKİL GÖK’TEN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI
Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök yayınladığı mesajında:

19 Mayıs 1919; esarete mahkûm edilmek istenen bir milletin şahlanışa geçtiği, dalga dalga tüm yurda yayılan bu mücadelenin, milli birlik ve beraberlik duygusu ile doruğa ulaştığı çok özel bir gündür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “ Ey yükselen nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz” diyerek büyük özverilerle kurulan Cumhuriyet’i gençlere emanet etmiştir. Bizler de gençlerimize güveniyor, gençlerimizin yüzünde her geçen gün güçlenen ülkemizin geleceğini görüyoruz. Bizler hükümetimiz döneminde de gençlere hep öncelik verdik, onlarla iç içe olduk. Çünkü bizler biliyoruz ki gençlerin enerjisini, heyecanını, coşkusunu siyasete yansıtamayan hareketler, geriye gitmeye, yok olmaya mahkûmdur. Bizler Türkiye’yi Dünya’nın önde gelen ekonomileri, hak ve özgürlükler ülkesi yapma yolunda emin adımlarla ilerlerken her zaman enerjimizi gençlerden alacağız.

Bu duygularla, tarihimizde bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 93. Yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun silah arkadaşlarını, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm vatandaşlarımızın ve gençlerimizin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık