Ana Sayfa Urfa Haberleri VEKİL USLU'DAN BİR REKOR DAHA

VEKİL USLU'DAN BİR REKOR DAHA

Meclis’e 30 bin liralık benzin faturası getiren AKP’li vekil Zeynep Karahan Uslu şimdi de en çok telefon faturası getiren 2. vekil oldu.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2012 Pazartesi 17:46
VEKİL USLU'DAN BİR REKOR DAHA

Meclis’e 30 bin liralık benzin faturası getiren AKP’li vekil Zeynep Karahan Uslu’dan sonra, AKP Sivas Milletvekili Nursuna Memecan da bir rekor kırdı. Memecan tüm komisyon başkanlarını sollayıp 26 bin lira telefon masrafı çıkardı.
TBMM’deki komisyon başkanlarının benzin masraflarının ardından, Meclis’e fatura ettikleri telefon harcamaları da belli oldu. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu Başkanı AKP Sivas milletvekili Nursuna Memecan tüm başkanları geçti ve bir yılda 26 bin 698 liralık telefon görüşmesi yaptı. Memecan, makam aracı ile bir yılda 10 bin 941 liralık da benzin kullanmıştı.

CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal’ın soru önergesini cevaplayan TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Meclis’teki ihtisas ve uluslararası komisyon başkanlarının telefon faturalarını açıkladı. Buna göre Nursuna Memecan, Meclis’teki makam telefonundan 11 bin 985 liralık, cep telefonundan da 14 bin 113 liralık konuşma yaptı. Telgraf masrafı da 600 lira oldu.

2 BİN LİRALIK TELGRAF
Komisyon Başkanları arasında ikinci sırayı da Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu eş başkanı AKP Siirt milletvekili Afif Demirkıran aldı. Demirkıran makamından 7 bin 344 liralık, cep telefonundan da 6 bin 668 liralık konuştu. 2 bin 738 liralık da telgraf çekti. Meclis’e toplam faturası 16 bin 750 lira oldu.

TBMM’de bir süre önde komisyon başkanlarının makam araçlarının kullandığı benzin de açıklanmış ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi Başkanı AKP’li Zeynep Armağan Uslu herkesi geçerek, ayda 11 depo benzin kullanmış ve aracının bir yıllık yakıtı, 30 bin 887 lira olmuştu. Uslu, makama tahsisli araçların yakıt harcamalarında ilk sırada bulunmasına ilişkin, ”Bu ne kadar çok çalıştığımızın açık bir göstergesidir” demişti.

USLU’DAN DUDAK UÇUKLATAN HARCAMA

Uslu yeni listede de 11 bin 303 liralık fatura ile yer aldı. Uslu, 3 bin 255 liralık makam, 6 bin 541 liralık cep telefonu ve bin 507 liralık da telgraf masrafı yaptı. TBMM’de ihtisas ve uluslararası komisyon başkanlarının makamlarına tahsisli araçların 1 yıllık yakıt harcamalarının Meclis’e faturası 454 bin lira oldu.

Sözcü

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık