Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri VEKİL USLU'DAN PETROL REKORU AÇIKLAMASI

VEKİL USLU'DAN PETROL REKORU AÇIKLAMASI

TBMM'de akar yakıt tüketim rekoru olan Şanlıurfa milletvekili Zeynep Karahan Uslu kendini savundu Uslu: "Bu Ne Kadar Çok Çalıştığımızın Göstergesidir"

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2012 Cumartesi 10:34
VEKİL USLU'DAN PETROL REKORU AÇIKLAMASI

AK Partili çesitli komisyon üyesi  milletvekillerinin makam araçlarının yıllık benzin faturasının 454 bin liraya ulaştığı ve bu alanda 31 bin lirayla rekor kırdığı belirtilen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, "Bu ne kadar çok çalıştığımızın açık bir göstergesidir" dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Zeynep Karahan Uslu, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın soru önergesi üzerine açıklanan makam araçlarına tahsisli yakıt harcamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karahan şunları söyledi:

"Yakıt tüketimi konusunda ilk sırada olmam, bizim ne kadar çok çalıştığımızın açık bir göstergesidir. Ankara’dan Şanlıurfa’ya gidiş- dönüş mesafesi 1618 kilometredir. Coğrafi bakımından Türkiye’nin 7’ci büyük şehri olan Şanlıurfa’ya sık sık seyahat etmek zorunda kalıyorum. Burada şehrime hizmet etmek için ilçelere de gidiyorum. Halkımızın sesi, sözü olmayı ve bunların sorunlarını yerinde görmek için sürekli yollardayım. Buna bir örnek verirsek, Şanlıurfa’dan bir Ceylanpınar’a gittiğimizde 140 kilometre yol gitmek zorunda kalıyorsunuz. Buna dönüşü de ekerseniz, bir Ceylanpınar’a gidiş- dönüş mesafesi 280 kilometredir."

Şanlıurfalı seçmenleriyle iç içe olması gerektiğini ifade eden Ak Parti Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, yakıt harcamasıyla ilgili olarak soru önergesi veren CHP’li Milletvekili Mahmut Tanal'ı da eleştirerek, "Fildişi kulelerden bakıp, parmak sallayarak millete siyaset yapılmaz" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık