Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset VEKİL USLU'DAN ŞANLIURFA CEZAEVİNDE İNCELEME

VEKİL USLU'DAN ŞANLIURFA CEZAEVİNDE İNCELEME

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bazı tutuklu ve hükümlülerle görüştü.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2012 Cumartesi 20:08
VEKİL USLU'DAN ŞANLIURFA CEZAEVİNDE İNCELEME
Uslu, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, cezaevinde bir süre önce çıkan ve 13 kişinin hayatını kaybettiği olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, olayların ardından Adalet Bakanlığı tarafından yapılan nakillerle yoğunluğun azaltıldığını ifade etti.

Söz konusu cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklulardan 10'u ile görüşme imkanı bulduğunu aktaran Uslu, şunları kaydetti:


''Görüştüğüm kişilerden edindiğim izlenim, şartların, gerek yemek, gerek yatak, gerekse hijyen koşullarında önemli iyileşmelerin olduğudur. Bu hızlı iyileşmeden dolayı teşekkür ve takdir cümlelerini de dinleme imkanımız oldu. Adalet Bakanlığı'nın çalışmalarıyla yakın zamanda bir spor sahası hizmete sokulacak. Önümüzdeki hafta itibarıyla bu cezaevindeki iki ayrı bloğun tadilatı da tamamlanmış olacak.''


Şanlıurfa'da inşaatı devam eden ve yapılması planlanan 3 cezaevi bulunduğunu, bunların da devreye girmesinin ardından Avrupa Birliği standartlarının yakalanacağını ifade eden Zeynep Karahan Uslu, hiçbir cezaevinde bu tür başka üzücü olay yaşanmamasını temenni etti.


Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki bir koğuşta 16 Haziran'da 13 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı yangının ardından çocuk koğuşunda da yangın çıkmıştı. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Bakanlar Fakıbaba ve Eroğlu Şanlıurfa'da

Bakanlar Fakıbaba ve Eroğlu Şanlıurfa'da

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık