Şanlıurfa

Ana Sayfa Urfa Haberleri Vekil Uslu'dan,Şanlıurfa Çocuk Hastanesi'nde İnceleme

Vekil Uslu'dan,Şanlıurfa Çocuk Hastanesi'nde İnceleme

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, kış aylarında hasta yoğunluğunun yaşandığı Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesini ziyaret ederek, sorunları dinledi

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2012 Pazar 18:41
Vekil Uslu'dan,Şanlıurfa Çocuk Hastanesi'nde İnceleme
Zeynep Karahan Uslu, kentteki temasları kapsamında Çocuk Hastalıkları Hastanesini ziyaret ederek burada yatan hastalara karanfil dağıttı.
Hastanenin eksiklerini hakkında Başhekim Uzm. Dr. Ahmet Güzelçiçek'ten bilgi alan Uslu, hasta yakınlarının sorunlarını dinledi. Bazı hasta yakınlarının "hastanede yer olmadığını ve bu nedenle bazı yataklara iki hastanın yattığını" dile getirmeleri üzerine Uslu,kış aylarından dolayı çocuk hasta sayısında artış yaşandığına değindi.
Bir gazetecinin de "Bazı yataklarda 2 - 3 hastanın yattığı"nı ifade etmesi üzerine Milletvekili
Uslu, şunları kaydetti:
"Şanlıurfa'da genç nüfus çerçevesinde hastane ihtiyacıız çok yoğun, bunu da giderebilmek için de 12 Haziran seçimlerini müteakip derhal işe koyulduk. Buradan müjdesini de verelim Siverek ilçesinde 200 Yataklı Devlet Hastanesi Şubat ayında hizmete açılıyor. Viranşehir ilçemizde 200 yataklı hastanemizi hizmete açıyoruz. Bildiğiniz gibi 6 ayda 400 taahhüdümüzün 63'ünü yerine getirdik. Saydığım bu yerine getirilmiş 63 taahhütten iki tanesidir. Yine bin 700 yataklı devlet hastanemizin arsa tahsisi yapıldı. İhale süreci devam ediyor. İnşallah bu yıl sonunda önemli bir rahatlama sağlanacak. Sene başında ikinci ayda iki hastanemizi açıyoruz diğerleri de sırada, elbette hastanelerde bu yoğunluğu da peyder pey azaltacak.Siverek ilçemizi bir örnek vereyim, 200 yataklı bir hastaneyi orada açtığımızda bu ne demek- Bu hastaneden 200 yatak yükünün kendi ilçesine çekilmesi ve vatandaşlarımızın şüphesiz ki bu hizmeti alabilmek için, kalkıp il merkezine gelme zorunluğunu ortadan kaldırılması anlamına geliyor. Hem kalite artacak hem yaşam konforu artacak hem de hizmete ulaşım kolaylığı artacak. Bu anlamda da 6 ayda iki hastane açarak önemli bir performans sergiledik. Bunu artırmaya devam edeceğiz." Hasta yakınlarının kendisine ilettiği sorunları dinleyen Zeynep Karahan Uslu, bunları not ederek, yetkililerin ilgilenmesini istedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star