Ana Sayfa Urfa Haberleri VEKİLLER SAHURDA HALİLİYE BELEDİYESİNİN KONUĞU OLDU

VEKİLLER SAHURDA HALİLİYE BELEDİYESİNİN KONUĞU OLDU

Haliliye Belediyesinin Rabia Meydanında Ramazan ayı münasebetiyle her gün verdiği sahur yemeğinin bu seferki konukları AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri oldu.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2014 Pazar 09:56
VEKİLLER SAHURDA HALİLİYE BELEDİYESİNİN KONUĞU OLDU

Haliliye Belediyesinin Ramazan ayının ilk gününden itibaren vermeye başladığı sahur yemeğinin konukları AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Emin Önen, Halil Özcan ve Abdülkerim Gök oldu. Sahur yemeğine milletvekillerinin yanı sıra Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eski AK Parti İl Başkanı ve Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şube Başkanı Cuma Ağaç, Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Müslüm Abacı, M. Talat Akay AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Osman Uludağ, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Kızılelma ile Haliliye Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

Yaklaşık 700 kişiye düzenli olarak verilen sahur yemeğine katılan Milletvekilleri ev sahibi Halileye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ile birlikte vatandaşlar ile görüşerek sorunlarını dinlediler. Vatandaşlarında Milletvekillerine yoğun ilgi gösterdiği sahur programına katılan Milletvekili Emin Önen  yaptığı açıklamada, “ Böyle bir sahur programı tertipledikleri için Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol’u tebrik ediyorum. Urfa’mız Ramazanı, Ramazan gibi yaşayan şehirlerimizin başında geliyor. Her sokağından Kuran-ı Kerim, ilahi, ezan sesleri gelen bir şehir. O yüzden Ramazanların eski Ramazanlar diye adlandırıldığı dönemlerdeki gibi yaşayan bir şehir. Bu manada belediyelerimiz buna büyük bir katkı sunuyor. Burada vatandaşlara sahur ve iftar sofrası açılması gerçekten Urfa’nın o dost sofrasını gözler önüne seriyor. Bundan dolayı tüm Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizde bu sahurda misafirleri olduk. Bu vesile ile tüm Urfalıların Ramazanlarını tebrik ediyorum, Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi

Milletvekili Abdülkerim Gök ise yaptığı açıklamada;”Bende bu organizasyondan dolayı emeği geçenleri tebrik ediyorum. Ramazan ülkemizde güzel, Urfa’da bir başka güzel. Kendine ait mistik havası içerisinde , kendine ait olan değerler içerisinde Ramazanı bir bütün olarak yaşadığımız bir şehir. Bu manada da hem iftarlar hem sahurlar güzel bir şekilde devam ediyor. Bu manada hem merkez ilçe hem de Büyükşehir Belediyemiz top yekun seferber olmuşlar. Açıkçası bu sahurda ben duygulandım, burada bu insanları görünce. Bir şehirde birileri aç yatıyorsa bize düşen bir görev var, biz dönüp kendimizi sorgulamalıyız, sağ olsunlar belediye  başkanlarımız bu bilinçle görevlerini yapıyorlar. Ben bir kez daha ev sahipliğinden dolayı Haliliye Belediyemize ve Ramazan ayı münasebetiyle özverili çalışmalar yürüten diğer belediyelerimize teşekkür ediyorum. “ dedi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise program dolayısı ile yaptığı açıklamada; ”Ramazan Urfa’da güzel bir şekilde yaşanıyor. Huzurlu bir ortam var çok şükür. Buradaki huzurlu ortamın tüm İslam coğrafyasına da sirayet etmesini diliyoruz. Sıkıntı içerisindeki ve zulüm altındaki yerlerin de bir an önce huzur bulması için dua ediyoruz. AK Partili belediyeler olarak sahur ve iftar programları düzenliyoruz. Amacımız bu vesile ile insanlarımızla bir araya gelerek hasbıhal etmektir. Bizde bugün Milletvekillerimizle birlikte Haliliye Belediyemize konuk olduk.  Rabbim bu huzurlu ortamı daim etsin inşallah” dedi.

TYB Başkanı Cuma Ağaç ise genelde Ramazanları İstanbul’da geçirdiğini ifade ederek Urfa da yaşanan Ramazanın  İstanbul’da yaşanan Ramazanı aratmadığını ifade ederek” İstanbul Sultanahmet’te, Eyüp Sultanda  Ramazan adına ne varsa artık Urfa da var. Özellikle Urfa farkı ile Halil İbrahim Sofrası farkı ile var. Emeği geçen Merkez İlçe,  Büyükşehir Belediyelerimizi ve teşkilatımızı tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Kızılelma’da yaptığı açıklamada yapılan etkinliklerin AK Parti farkını ortaya koyduğunu ifade ederek;” Türkiye’nin hangi belediyesini gezersek gezelim tahmin ediyorum ki iftar ve sahur sofrası seren belediyeler AK Belediyelerdir. Cenab-ı Allah bu memlekette iftar ve sahur sofrası açan belediyeleri eksik etmesin. Belediye Başkanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” Dedi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ise yaptığı açıklamada,” Ramazan ayının başlangıcından bu tarafa üç noktada iftar sofrası kurarak yaklaşık 2,800 kişiye iftar ve Rabia Meydanında sahur sofrasında yaklaşık 700 kişiye sahur yemeği ikram ediyoruz. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir Hadisi Şerifi düsturunca kimsenin bizim bölgemizde aç yatmasını istemiyoruz, gönlümüz el vermiyor. Bunun için belediye olarak seferber olmuşuz. Bugün 15. Sahur programına sayın Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız teşrif ettiler, bizi şereflendirdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Daha öncede söyledik, İnşallah kötülüklerin sonuncusu, iyiliklerin başlangıcı ve ilki olacağız. İftar sofrası her yerde var ama sahur sofrası olarak zannediyorum ki Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu ilkler daim olur. Sahur ve iftar yemeğine katılım ise muhtaçlıktan ziyade bu manevi atmosferi paylaşmak için gelen vatandaşlarımızdır. 15 gün boyunca Katılımlarından dolayı, soframızı şereflendirdiklerinden ve kalan 15 gün boyunca katılacaklarından ve soframızı şereflendireceklerinden dolayı  vatandaşlarımıza, dostlarımıza  teşekkür ediyorum” dedi.

Sahur programı daha sonra çeşitli konularda sohbetin ardından sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star