Ana Sayfa Ekonomi VERGİ BORÇLULARI DİKKAT MALİYE PEŞİNİZDE OLABİLİR

VERGİ BORÇLULARI DİKKAT MALİYE PEŞİNİZDE OLABİLİR

Maliye Bakanlığı, vergi barışından yararlanmak için başvurduğu halde ödeme yapmayanların listesini çıkardı.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2012 Cuma 15:37
VERGİ BORÇLULARI DİKKAT MALİYE PEŞİNİZDE OLABİLİR
Vergi gelirlerini artırmak için dört koldan harekete geçen Maliye Bakanlığı, vergi barışından yararlanmak için başvurduğu halde ödeme yapmayanların listesini çıkardı. Sabah'ın haberine göre vergi barışından dönenlerin banka hesaplarından kesinti yapılacak. E-haciz ile vergiler banka hesaplarından tahsil edilecek. Hesabında para olmayanların da mal varlıklarına haciz konulacak.

MALİYE'DEN MEKTUP VAR!
Maliye Bakanlığı, ilginç bir uygulamaya daha imza attı. Bakanlık, mükelleflere gönderdiği mektupta "Vergi ve trafik cezası borcunuz olabilir. İnternetten kontrol ediniz, borcunuz varsa ödeme yapınız" uyarısında bulundu. Maliye'nin davetine rağmen vergisini vermeyenlere yönelik cebri tahsilât hızlandırılacak.

ÖNCE ÖDEME EMRİ
Yetkililer, "Şu ana kadar yapılan hesaplamaya göre yaklaşık 5 milyar liralık yapılandırma bozulmuş durumda. Borcunu ödemeyen vatandaşlara ödeme emri gönderiyoruz. Buna rağmen borcunu ödemiyorsa e-haciz yöntemi uyguluyoruz" değerlendirmesini yaptı.

SON 2 GÜN
Gelir vergisinde genel beyan dönemi de 25 Mart'ta sona eriyor. Gelir İdaresi Başkanlığı'nda hazırlanan 1 milyon 200 bin mektubu alan vatandaşlar vergi dairelerine koştu. Mektup gönderilenlerin 900 bini kira gelirini beyan edenlerden, kalanı ise hiç beyan etmeyen ev sahiplerinden oluşuyor.
(Gazeteport.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star