Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

VİRANŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Viranşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan meclis toplantısını Eş Başkan Emrullah Cin başkanlığında gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2014 Çarşamba 10:41
VİRANŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Meclis toplantısında konuşan Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, "Belediyemizin borcu olduğuna dair söylentiler var. Belediyemizin hiçbir resmi kuruma borcu yoktur ve şuan meclis kararı ile İller Bankası'ndan kredi çekilmiş ve süren çalışmalar için harcamalarımız var. Toplam 9 milyon borcumuz var. Bu da diğer belediyelerin borcu yanında devede kulaktır" dedi.

Belediyenin rutin çalışmalarının sürdüğüne dikkat çeken Cin, görevi olmadığı halde belediyenin ilaçlama gibi çalışmaları da yaptığını belirtti. Cin, İtfaiye Müdürlüğü'nün 5 aracı olduğunu fakat bu araçlardan 2 aracınUrfa Büyükşehir Belediyesi tarafından başka yerlere gönderildiğini belirterek, Viranşehir'de itfaiye araç sayısının 3'e indiğini söyledi.

'EN BORÇSUZ BELEDİYEYİZ'

İlçede bazı gazetelerde ve halk arasında Viranşehir Belediyesi'nin borç batağında olduğuna dair yanlış söylentilerin dolaştığını belirten Cin, "BizViranşehir Belediyesi'nin şeffaf bir belediye olmasından yanayız. Bu konuda halkımızdan gizlimiz saklımız yok. Belediyemizin hiçbir resmi kuruma borcu yoktur. Yine Belediyemiz İller Bankası'ndan kilitli parke taşı döşeme çalışmaları için kredi çekmiştir. Bu kredi 3 milyon TL'dir. Yine AKP'li Eyyüp Nebi Beldesinin 400 bin TL borcu belediyemize devir olmuştur ve bu borcun 150 bin TL'si belediyemizce ödenmiştir. YineAKP'li Eyyüp Nebi Beldesinin araçlarından makam aracı belediyemize devredilmemiştir. Özel idarenin birçok aracı devredilmemiştir. Bunun hukuki mücadelesini veriyoruz. Yine Belediyemizin süren çalışmaları için borcu vardır. Spor kompleksi ve diğer çalışmalar için, toplam borcumuz 9 milyon TL'dir. Bu diğer belediyelerle karşılaştırıldığında devde kulak kalır. Yani Mardin Belediyesi ve Urfa Belediyesi, yine çevre belediyelerin borcu göz önüne alındığında borcumuz yok denecek kadar azdır" diye konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık