Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısını Yapıldı

Viranşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısını Yapıldı

Viranşehir Belediyesi Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanvekili Mehmet Burun başkanlığında yapıldı.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2013 Çarşamba 06:26
Viranşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısını Yapıldı

Kışla Mahallesi Belediye Hizmet binası Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda 8 gündem maddesi görüşüldü. Belediye Başkanvekili Burun başkanlığında toplanan Belediye Meclisi Üyeleri 8 maddeyi görüşerek karara bağladı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, belediye olarak tüm çalışmaların aksamadan devam ettiğini söyledi. İlçenin dört bir yanında kilitli parke taşı döşeme, asfaltlama gibi üstyapı çalışmaları yaptıklarını belirten Burun, yeşil alanların çoğaltılması için de park bahçe müdürlüğünün çalışmalarını sürdürdüğüne ifade etti. Mehmet Burun, spor kompleksi için çalışmaların sürdüğünü, Viranşehir'e yakışır çalışmalar yürütmek için mücadele ettiklerini söyledi.

BELEDİYEDE KREŞ AÇILIYOR

Yapılan açılış konuşmasının ardından gündemin 2. maddesi olan belediyede kreş açılması görüşüldü. Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, belediye hizmet binasında kreş için yer olduğunu söyledi. Belediye hizmet binasının yapılırken kreş yerinin bırakıldığını ve kreşe uygun bir şekilde düzenlediğini belirten Burun, belediye çalışanlarının da çocuklarını bırakacak bir kreşe ihtiyaçları olduğunu söyledi. Ardından yapılan oylama da oy birliği ile kreşin açılmasına karar verildi.

NECATİ EROL PARKI İSMİNE RET

Daha sonra Kale Mahallesi'nde Necati Erol adlı vatandaştan 215 bin TL'ye kamulaştırılıp yeşil alana çevrilen parka Necati Erol ismi verilmesi görüşüldü. Parka Necati Erol isminin verilmesi belediye meclis üyeleri tarafından ret edilerek, kabul edilmedi.

LOKANTA DENETİMLERİ SAĞLIK KOMİSYONUNDA

İlçede hijyene önem veren Viranşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün lokanta denetimleri için yaptığı çalışmalara değinildi. Belediye Meclisi, lokanta ve benzeri yerlerin denetimlerinde sağlık komisyonun yer almasını isteyerek meclis gündemine aldı. Yapılan oylamada bundan sonra yapılacak kontrollerde sağlık komisyonunda yer almasına karar verildi.

KADIN-ERKEK EŞİTLİK KOMİSYONU

Daha sonra ilçede cinsiyetçilik, kadın erkek arasındaki ayrım ve benzeri durumların araştırılması için Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu'nun görevlendirilmesi kararı görüşüldü. Yapılan görüşmelerde komisyonun ilçedeki cinsiyet ayrımı ve sonuçları konulu bir araştırma yapması istendi.

EKOLOJİ KOMİSYONU TARİHİ YERLERİ ARAŞTIRACAK

Viranşehir'in tarihi bir dokuya sahip olması, ilçede tarihi mekanların oldukça fazla olması nedeni ile ilçedeki tarihi yerlerin araştırılması görüşülen bir başka gündem maddesi oldu. Belediye bu gündem maddesinin Ekoloji komisyonuna devredilmesini istedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık