Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir Belediyesi Halk Evleri Açıyor

Viranşehir Belediyesi Halk Evleri Açıyor

Urfa’nın Viranşehir ilçesinin BDP’li belediyesi, mahallelerde Halkevleri açma çalışmalarına hız verirken, toplamda 17 bin 700 metrakarelik alanı yeşil alan ve parka çevirdi.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2013 Pazartesi 06:06
Viranşehir Belediyesi Halk Evleri Açıyor


BDP’li Viranşehir Belediyesi, ilçede yapılan çok amaçlı 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Birim amirleri ile birlikte Yeni Mahalle ve Şırnak Mahhallelerinde tamamlanma aşamasına gelen Taziye Evleri’ni gezen Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, evler hakkında şu bilgileri verdi: “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapmak istiyoruz. Projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şuan Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallelerinde taziye evleri yapıyoruz. Bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları, nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti ve muhtarlarda bu evlerden yararlanabilecek.”

‘Yeşil Viranşehir’e doğru’

Belediyecilik hizmetlerinde bir çok defa örnek belediye olmayı başaran Viranşehir Belediyesi, ilçenin yeşil alanlar ile çevrelenmesinde de örnek oluyor. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Mahallesi 781’inci sokakta bin 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787’inci sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapıldığını kaydetti. Kılıçarslan, aynı zamanda Yeni Mahalle 707’inci sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 709’uncu sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını sözlerine ekledi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık