Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir Belediyesi Hizmetlerini İlçe Sınırları Dışına Çıkardı

Viranşehir Belediyesi Hizmetlerini İlçe Sınırları Dışına Çıkardı

Viranşehir belediyesi Sulutepe köyünün bataklığa dönen yollarını yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2013 Pazartesi 20:25
Viranşehir Belediyesi Hizmetlerini İlçe Sınırları Dışına Çıkardı

Sulutepe köyü bataklığa dönen yollarını Viranşehir Belediyesi yaptı. Köy sakinleri, bataklığa dönen yolda çocuklarının okula zor gittiklerini, yolun yapılması ile köy halkının rahat bir nefes aldığını belirttiler.

 

Viranşehir belediyesi hizmetlerini ilçe sınırları dışına çıkardı. Yeşil Alıç köyünün alt yapısını yapan Belediye bu kez de Sulutepe köyünün yollarını yaptı. Viranşehir’e 10 KM uzaklıkta bulunan Sulutepe köyü içindeki yollar çamurdan bataklığa dönen yollar greyder ile temizlendi. Temizlenen yolun çamuru tasfiye edildikten sonra yola malzeme döküldü. Dökülen malzemeler düzeltilerek, yol köy sakinlerinin rahatlıkla kullanabileceği bir hal aldı. Köy Sakinlerinden Sinan Bozyıl, yıllardır köylerinin bu halde olduğunu, yolun bataklığa döndüğünü belirterek şunları söyledi : “Belediye Başkanı Mehmet Burun ve ekibine çok teşekkür ediyorum başta. Köyümüzün yolları resmen bataklık gibiydi. Belediyemiz ekipleri ile geldi. Yolumuzu yaptılar. Çocuklarımız resmen bataklık içinde okula gidiyorlardı. Burası yaz kış kurumuyordu. Hep böyleydi. Biz köy sakinleri ve özellikle çocuklarımız yeni yapılan yol ile daha rahat edecek.” Viranşehir belediyesinin ayırım yapmadan hizmet ettiğini belirten Halit Karakış ise : “Köyümüzün merkezinden geçen bir yoldu. Kanalizasyon suları ve yağmur suları burayı tam bir bataklık haline getirmişti. Buradan insan değil, hayvanlar bile zor geçiyordu. Sağ olsunlar belediye bize bu konuda yardımcı oldu. Viranşehir Belediyesi ayırım yapmaksızın herkesin hizmetine konuşuyor. Onlara defalarca teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Viranşehir belediye Başkanvekili Mehmet Burun ise güçlerinin yettiği kadarı ile her yere hizmet götürmekten kaçınmayacaklarını belirtti. Burun : “Geçtiğimiz ay Yeşil Alıç köyü bizden kanal çalışması istedi. Ekiplerimizi toplayıp oraya gittik ve çalışmamızı yaptık. Şimdi Sulutepe köyü bizden yolları için yardım istedi. Yine ekiplerimizle gittik ve yolu hemen yaptık. Biz halkımıza hizmeti esas alıp çalışıyoruz. Hedefimiz halkımıza hizmettir. Gün olanaklarımız ile halkımızın hizmetine koşmaya devam edeceğiz.” Açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star