Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir Belediyesi Kermê Köyü'nün Çöplerini Temizledi

Viranşehir Belediyesi Kermê Köyü'nün Çöplerini Temizledi

Viranşehir’in yoğun nüfuslu köylerinden Kermê’de (Anıt) Viranşehir Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü temizlik çalışması başlattı.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2013 Cuma 12:09
Viranşehir Belediyesi Kermê Köyü'nün Çöplerini Temizledi
Viranşehir’in yoğun nüfuslu köylerinden Kermê’de (Anıt) Viranşehir Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü temizlik çalışması başlattı. Köyde biriken çöpler adeta bir çöp alanını andırırken, Belediye temizlik işleri çöpleri toplayarak köyü temizledi. 

Viranşehir belediyesi temizlik işleri müdürlüğü ilçeye 8 km uzaklıkta olan Kermê (Anıt) köyünde temizlik çalışması yaptı. İlçenin en büyük köylerinden biri olan Kermê köyünde katı atık alanının bulunmamasından dolayı çöpler ipek yolu kenarına dökülüyordu. Köyde gelişi güzel bir şekilde atılan çöpler köyü adeta çöp alanına çevirmişti. Çevre kirliliğine yol açan çöpler insan sağlığı için büyük bir tehdit olmuş durumdaydı. Viranşehir Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü köyde çalışmalar yaparak, çöplerin daha düzenli bir şekilde toplanması için köy sakinleri ile görüştü. Ardından iş makineleri ile çöp yığınları toplandı. Toplanan çöpler kamyonlarla katı atık alanına taşındı. Daha önce köylerde kanalizasyon ve yol çalışmaları yapan Viranşehir belediyesi bundan sonra köylerde yeşillendirme ve temizlik çalışmalarına da ağırlık verileceğini belirtti. Konu ile ilgili açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun : “Köylerde kanal ve yol çalışmaları yaptık. Kermê yani Anıt köyü ilçemizin en büyük köylerinden biridir. Nüfusu da çok büyük bir köy. Köyde katı atık alanının olmaması nedeni ile adeta çöp alanına dönen yerler vardı. Belediye olarak köyde temizlik çalışması başlattık. Böyle köylerimize çöp konteynırları vereceğiz. Ve yeşilendirme çalışmaları da yapacağız” şeklinde konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star