Ana Sayfa Güncel VİRANŞEHİR ÇADIR KENTTE 800 YETİME İFTAR

VİRANŞEHİR ÇADIR KENTTE 800 YETİME İFTAR

Suriye'de 2010 yılında başlayan iç savaşın ardından Türkiye kitlesel göçlere sahne olmuştu. Yaşanan bu göç dalgasının ardından sınır hattında onlarca çadırkent kuruldu. 2013 Mart ayında yapımına başlanan Viranşehir Çadırkent yine aynı yılın aralık ayında sığınmacı alımın başlamıştı.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2015 Çarşamba 01:30
VİRANŞEHİR ÇADIR KENTTE 800 YETİME İFTAR

ÇADIRKENTTE 800 YETİM YAŞIYOR 

Şimdiye kadar binlerce insanı ağarlayan Viranşehir Çadırkent, şu an 17.890 kişiyi misafir ediyor.Bu sayının 800'ü babasını savaşta kaybetmiş yetimlerden oluşuyor. Kaymakam Dr Huzeyfe Citer Ramazan ayında Suriyeli yetimleri unutmayarak bir toplu iftar yemeği verdi. Viranşehir Çadırkent Konaklama Tesislerinde verilen iftar yemeğine İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, SYDV Müdürü Mehmet Özbilek ile Kamp Müdürü Zeki Kaya, çadırkent yönetici yardımcıları ve yetimlerin anne ve yakınları katıldı.

İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan'ın yaptığı duanın ardından iftar yapıldı. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar programının ardından bir açıklama yapan Kamp Müdürü Zeki Kaya şunları kaydetti: " Çadırkentimizde 800 yetim kalıyor. Bir kısmı anneleri ile bir kısmı da hem anne hem de babalarını kaybettikleri için yakınlarının yanında kalıyor. Bu gün 200 yetimle birlikte iftar yaptık. Geri kalan diğer yetimlerle de iftar yapacağız. Ramazan dolaysıya yetimleri sevindirmek, yetimlere ve ailelerine bizler için önemli olduklarını hissettirmek amacı ile 800 yetime yönelik iftar programını tamamlayacağız.

Çocukları bayram öncesi sevindirmek için birer bisiklet hediye edeceğiz" dedi. İftarın ardından yetimlere birer bisiklet hediye edildi. Yetimlere bisikletlerini İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, SYDV Müdürü Mehmet Özbilek verdi. Yetim çocukların sevincine ortak olduklarını ifade eden heyet bundan çok mutlu olduklarını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star