Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR ÇADIR KENTTE 9 BİN 247 SURİYELİ BARINIYOR

VİRANŞEHİR ÇADIR KENTTE 9 BİN 247 SURİYELİ BARINIYOR

ŞANLIURFA'nın Viranşehir Kaymakamı Muhammet Lütfi Kotan, ilçedeki çadır kentte 9 bin 247 Suriyeli'nin barındığını söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2014 Perşembe 06:41
VİRANŞEHİR ÇADIR KENTTE 9 BİN 247 SURİYELİ BARINIYOR

Viranşehir Kaymakamı Kotan, 3 ay önce yapımı tamamlanarak sığınmacı kabulünün yapıldığı çadır kentin tanıtımını yaptı. Kaymakam Kotan, ilçeye 35 kilometre uzaklıktaki 650 dönüm alan üzerine kurulan kampta, 9 bin 247 Suriyeli sığınmacının 3 bin 938 çadırda barındırıldığını söyledi. 7 mahalleden oluşan kampta mültecilerin sosyal yaşamlarının da düşünüldüğünü anlatan Kaymakam Kotan, sahra hastanesi ve 26 derslikli bir okulla da eğitim hizmeti verildiğini kaydetti.

Kaymakam Kotan, çadır kentin kapasitesinin 20 bin kişi olduğunu ve sığınma talebinde bulunanların kampa kabul edildiğini anlattı. Kaymakam Kotan, "Bizim amacımız ülkelerindeki savaştan kaçan bu insanlara daha iyi hizmet vermektir. Kampımızda günlük yemek dahil her türlü hizmet veriliyor. Son zamanlarda savaştan kaçan aileler birçok kamp dolu olduğu için Viranşehir'e gönderiliyor. Suriyeliler'in sosyal yaşamlarını amaçlayan çalışmalarımız da olacak. Fakat bizim en büyük arzumuz Suriye'de 3 yıldır süren iç savaşın bitmesidir" dedi.

Kampta kalan Suriyeliler ise ev sahipliğinden ötürü Türkiye'ye teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık