Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir Cami-Der Ramazan Yardımlarına Devam Ediyor

Viranşehir Cami-Der Ramazan Yardımlarına Devam Ediyor

Viranşehir ilçesinde faaliyetlerde bulunan Umut Kervanı Platformu üyesi Cami-Der, ramazan yardımlarına aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:50
Viranşehir Cami-Der Ramazan Yardımlarına Devam Ediyor

Ramazan ayının gelmesi ile hummalı bir çalışmaya giren dernek gündüz sıcağında veya iftardan sonra hizmetlerine devam ediyor.

Cami-Der ramazan ayının başından bu yana 110 aileye yardımda bulundu. İlçede ikamet eden 110 Suriyeli aileye 600 Kg beyaz et, 1 aileye yatak, 2 aileye giyim ve 1 aileye un 15 aileye gıda yardımında bulundu. Avrupa Yetim Derneğinin 30 koli gıda paketini de ilçede bulunan fakir ailelere dağıtımını organize etti.

Yapılan yardımlar ile ilgili açılmada bulunan Cami-Der Dernek Başkanı Mehmet Kaya "Başı rahmet, ortası bereket ve sonu mağfiret olan bir mübarek ayın içerisindeyiz. Bu ay hem cehennemden azattır ve yardımlaşma ayıdır. Bizde bu yardımlaşma ayında cami-der olarak yardımlarımıza devam ediyoruz esnaflarımızı ziyaret ederek zekat, fitre ve yardımlaşma konusunda teşviklerde bulunuyoruz. 40 derece üzerindeki sıcağa aldırmadan oruçlu bir halde yardımlarına aralıksız devam ediyor. Ramazan ayının başından bu yana 110 aileye yardımda bulundu. İlçede ikamet eden 110 Suriyeli aileye 600 Kg beyaz et, 1 aileye yatak, 2 aileye giyim ve 1 aileye un 15 aileye gıda yardımında bulundu. Avrupa Yetim Derneğinin 30 koli gıda paketini de ilçede bulunan fakir ailelere dağıtımını organize ettik. İnşallah ramazan ayından sonra ortalama 2 Bin kişiye giyim yardımında bulunacağız "dedi.

Yardımlarının devam edeceğini belirten kaya son olarak destekte bulunan esnaf, hayırseverler ile yardım işlerinde görev alan üyelere teşekkür etti.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star