Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir 'de "Kızını Okut Geleceğini Aydınlat" Projesi

Viranşehir 'de "Kızını Okut Geleceğini Aydınlat" Projesi

ŞanlıUrfa'da Türk Diyanet Vakıf - Sen tarafından yürütülen "Kızını Okut Geleceğini Aydınlat" projesi kapsamında Viranşehir'de, lise son sınıf ve mezun 100 öğrenci ücretsiz dershaneye gönderilecek.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2011 Cuma 07:22
Viranşehir 'de
ŞanlıUrfa Valiliği Merkez Proje Ofisinin koordinasyonunda Türk Diyanet Vakıf - Sen tarafından yürütülen "Kızını Okut Geleceğini Aydınlat" projesi kapsamında Viranşehir'de, lise son sınıf ve mezun 100 öğrenci ücretsiz dershaneye gönderilecek.

Türk Diyanet Vakıf - Sen İlçe Başkanı Mehmet Ülgen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, projeden maddi durumu iyi olmayan ailelere mensup kız çocuklarının yararlanabileceğini söyledi.

Başarılı öğrencilerin eğitim yaşamlarına katkıda bulunmayı amaçladıklarını bildiren Ülgen, öğrenciseçiminin oluşturulacak bir komisyon tarafından alan taraması sonucu belirleneceğini ifade etti.

Bu sayede kız çocuklarının sosyalleşmesinin de sağlanacağını anlatan Ülgen, şunları kaydetti:

"Bu kız çocuklarımız başarıyla yaşadıkları topluma sadece ekonomik ve nitelikli iş gücü sağlamaklakalmayıp kendilerinden önce bölgede hakim olan cinsiyetler arası sosyal eşitsizliğin ortadan kaldırılmasına da katkı sağlayacaklardır. Projemiz sayesinde kızlarımız topluma daha çok entegre olacaktır. Bu kızlarsosyal ve ekonomik açıdan güçlü birey olacak ve sadece kendi yaşam kalitelerini değil, kendinden sonraki nesillerinde yaşam kalitelerinin artmasını sağlayacaktır. Proje boyunca sadece akademik başarıya yönelik çalışmalar yapılmayıp, tiyatro, kültürel, sanat etkinlikler, geziler ve müzik aktiviteleri de düzenleyeceğiz."
haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık