Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR DİŞ ÜNİTESİ, YANGINDA DEMİR YIĞININA DÖNDÜ

VİRANŞEHİR DİŞ ÜNİTESİ, YANGINDA DEMİR YIĞININA DÖNDÜ

ŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nde, Devlet Hastanesi'ne bağlı Diş Ünitesi'nin hizmet verdiği prefabrik bina, dün gece çıkan yangının ardından demir yığınına döndü.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2012 Perşembe 12:13
VİRANŞEHİR DİŞ ÜNİTESİ, YANGINDA DEMİR YIĞININA DÖNDÜ
Elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle hastalar mağdur olurken, yaklaşık 2 milyon liralık hasar oluştuğu bildirildi.


Dün gece, Kışla Mahallesi'nde bulunan Viranşehir Devlet Hastanesi ek binası olarak hizmet veren Diş Ünitesi'nin bulunduğu prefabrik binada yangın çıktı. Kısa sürede tüm binayı saran alevler, itfaiye ve zırhlı polis araçlarının müdahalesi ile yaklaşık 2 saatte söndürüldü.


Korkuya yol açan yangının boyutu sabah saatlerinde ortaya çıktı. Sabah saatlerinde tedavi için hastane ek binasına gelenler, karşılarında sadece yangından geriye kalan demir yığını görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Halen yer yer dumanların tüttüğü binada yangının çıkış sebebine ilişkin soruşturma ise sürüyor. İlk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın sonrası oluşan maddi hasarın ise 2 milyon lira civarında olduğu ifade edildi.


Öte yandan yangın nedeniyle Diş Ünitesi yanında bulunan Diyaliz Servisi'nin de elektrik kablolarının zarar gördüğü ortaya çıktı. TEDAŞ görevlileri buradaki kabloları onararak hastaların mağdur olmasını önlerken, diş ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen ve çaresiz şekilde evlerine dönen vatandaşlar ise "Şifa bulmak için geldiğimiz hastanenin yerinde demir yığını ile karşılaşınca şoke olduk. Biran önce modern bir bina yapılarak Diş ve Diyaliz Ünitesi'nin hizmet vermesini istiyoruz" dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık