Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir Emniyeti, Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Viranşehir Emniyeti, Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçe Emniyet Müdürü, mahallelerin sorunlarını muhtarlardan dinledi.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2012 Cuma 19:10
Viranşehir Emniyeti, Muhtarların Sorunlarını Dinledi
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçe Emniyet Müdürü, mahallelerin sorunlarını muhtarlardan dinledi.

Kahvaltısını mahalle muhtarları ile birlikte yapan Emniyet Müdürü Doğan Urhan, merkez 16 mahallenin sorunlarını tek tek dinleyerek not aldı ve çözüm konusunda gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi. Muhtarların en çok elektrik kesintilerini dile getirdiği kahvaltılı toplantıda ilçedeki trafik, hırsızlık, okul önlerindeki öğrenci kavgaları, otopark problemleri ve sayıları gittikçe artan uyuşturucu ve tiner bağımlığı da gündeme geldi. Tüm muhtarların ve emniyet müdürlüğünün ilgili birim sorumlularının katıldığı toplantıda alınan kararların valilik ve gerekli üst düzey ilgili kurumlara da rapor halinde sunulacağı belirtildi.

Viranşehir Emniyet Müdürü Hasan Urhan görevlerinin vatandaşların huzur ve emniyetini sağlamak olduğunu belirterek, muhtarlar vasıtasıyla vatandaşların meselelerine çözüm bulmaya çalışacaklarını söyledi. Müdür Urhan, "Şehirlerin gelişmişlik oranları o yerin trafik durumları orantılıdır. Biz vatandaşlara ceza kesmeden eğitici uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşların kendi menfaati ve yaşayan vatandaşlar için uyarılarımıza kulak vermelerini bekliyoruz. Her vatandaşımız çevresindeki olumsuzlukları 155 polis imdat telefonuna bildirmelerini bekliyoruz. Gelişen teknolojiden de yararlanıp her vatandaşın kendi iş yerlerine güvenlik kameralarını taktırmaları büyük önem taşımaktadır. Takılan bu kameler sayesinde ilçedeki hırsızlık olaylarının daha da azalacağına inanıyoruz." şeklinde konuştu.

Urhan, 2 ay içerisinde ilçedeki birçok noktaya mobese kameralarının takılacağını belirterek, Viranşehir'in artık daha güvenli bir ilçe olacağını sözlerine ekledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star