Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR, GECEYİ GERGİN GEÇİRDİ

VİRANŞEHİR, GECEYİ GERGİN GEÇİRDİ

ŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nde, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu bir grup PKK sempatizanı, ilçenin çeşitli semtlerinde korsan gösteri düzenledi.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2012 Salı 11:27
VİRANŞEHİR, GECEYİ GERGİN GEÇİRDİ
Yola barikat kurup Öcalan lehine slogan atan göstericiler, polislere taş, molotof kokteyli ve hava fişekle saldırdı. Yaklaşık bir saat süren korsan gösteriler, polisin biber gazı ve tazyikli su müdahalesiyle sona erdi.

Akşam saatlerinde ilçenin Şırnak ve Azadi Mahallesi'nin değişik noktalarında toplanan çoğunluğu çocuk yaştaki yaklaşık 100 kişilik kalabalık, PKK ve Öcalan lehine sloganlar attı. Yollarda lastik ve tahtalarla oluşturdukları barikatları ateşe veren grup, ihbar üzerine bölgeye gelen polisler tarafından dağılmaları yönünde uyarıldı. Ancak göstericiler, kendilerine uyarıda bulunan polislere taş, molotof ve hava fişek attı. Bunun üzerine polisler, kalabalığa biber gazı ve basınçlı su ile müdahale etti. Müdahale ile ara sokaklara dağılıp, birkaç dakika sonra yeniden cadde üzerinde toplanan göstericiler, polise havai fişek atmayı sürdürdü. Polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etmesiyle ara sokaklara dağılan göstericiler, gecenin de karanlığından yararlanarak kaçtı.

Yaklaşık bir saat süren korsan gösterinin ardından cadde üzerinde inceleme yapan polis, kaçan göstericilere ulaşamazken, yoldan geçen şüpheli kişilerin kimliklerini kontrol edip, üst aramasından geçirdi. Yaşananların ardından barikatlarla kapatılan yol temizlenerek ulaşıma açılırken, polis olası eylemlere karşı ilçede güvenlik önlemlerini artırdı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık