Ana Sayfa Eğitim VİRANŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ KURS KAYITLARI BAŞLADI

VİRANŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ KURS KAYITLARI BAŞLADI

Viranşehir’de 20 14-2015 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesine kısa bir süre Kala Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü “HAYDİ, GENÇLER VİRANŞEHİR GENLİK MERKEZİ’NE” sloganı ile gençlere çağrıda bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2015 Salı 14:30
VİRANŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ KURS KAYITLARI BAŞLADI

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak gençlerin eğitiminde önemli bir yeri olan okullara takviye olarak, fiziki ve zihni gelişmelerine de yardımcı olacak şekilde kursların açıldığını belirten gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Enver Alay, kurslara çok sayıda vatandaşın rağbet gösterdiğini söyledi.

Viranşehir Gençlik Merkezi olarak bu ihtiyacı göz önünde bulundurup, gençliğin yaşadığı sorunların çözümüne katkıda bulunmak için hazır olduklarını dile getiren Alay, “ Gençler arasında iletişim ve dayanışmanın güçlendirilmesini sağlamayı ve bu amaçlarla, gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri her türlü imkanı elimizden geldiğince sağlamaya hazırız”diye konuştu.

Toplumun önemli bir kesimini oluşturan çocuklarımızı ve gençlerimizi, sokak, kahve köşelerinden, oyun salonlarından kurtaracak çalışmaları bir görev olarak görüyoruz diyen Alay, Kursların gençler üzerinde olumlu etkilerin yarattığını belirtti.

Merkezde Osmanlıca, Arapça, İngilizce, Kur’an-ı Kerim, Satranç, Bilgisayar, Matematik, Halk Oyunları, Gitar, Bağlama, Resim, Masa Tenisi gibi kurslara kayıtların başladığını belirten Alay, kursların tamamen ücretsiz olduğunu söyledi.

Kurslara katılmak isteyen vatandaşların Bahçelievler mahallesinde bulunan Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğüne gelip hizmetten faydalanabileceğini söyleyen Alay, kurslara 7 ile 29 yaş arası gençlerin katılabileceğini ifade ederek, talep olması halinde farklı türde kurslarında açılabileceğini kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star