Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir halkı temiz su içecek

Viranşehir halkı temiz su içecek

ŞUSKİ Genel Müdürü Ferit Dağdeviren,Viranşehir’i temiz bir içme suyuna kavuşturmak istediklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2015 Cuma 13:24
Viranşehir halkı temiz su içecek

ŞUSKİ Genel Müdürü Ferit Dağdeviren ve Avrupa birliği proje heyeti Eş Başkan Emrullah Cin’i ziyaret ederek yapılması planlanan içme suyu projesi için bilgi alışverişinde bulundu. Cin, Viranşehir için İlçenin kuzeyinde bir göletin oluşturulması ve bu gölet suyunun arıtılarak ilçeye verilmesinin uygun olacağını söyledi.

İlçede yapılması planlanan içme suyu projesi için Viranşehir’e giden ŞUSKİ genel müdürü Ferit Dağdeviren ve AB proje hazırlama ekibi Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin’i ziyaret ederek, yapılacak proje için görüşlerini aldı.Görüşmeye Başkan Yardımcısı Müslüm Demir ve Fen İşleri Müdürü Ayhan Sürücü de katıldı.

Viranşehir için yapılacak olan içme suyu projesi için ŞUSKİ Avrupa birliğinden destek isteyecek. Çalışmalar kapsamında Eş Başkanının görüşlerini alan ŞUSKİ Genel Müdürü Ferit Dağdeviren, Viranşehir Belediyesinin bu konudaki görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu ve Viranşehir’i temiz bir içme suyuna kavuşturmak istediklerini belirtti.

Eş Başkan Emrullah Cin ise Viranşehir için 1999’dan bu yana içme suyu projesi için çalıştıklarını ve sonunda içme suyunu sondajlardan karşıladıklarını belirterek, Viranşehir için şehrin kuzeyinde yapılacak bir göletle içme suyunun karşılanmasının daha iyi olacağını belirtti. Yerleşim yerlerinin bulunmadığı bir yerde kurulacak bir gölette suyun biriktirilmesi ve ardından arıtılarak suyun şehre verilmesi gerektiğini belirten Cin, ilçede şuanda iki göletin olduğunu ve bu göletlerin sularının ilçeye verilmesinin sağlıklı olmayacağını düşündüklerini belirtti. Cin, mevcut göletlerin ömürlerini tamamlama seviyesine geldiğini ifade ederek kurulacak yeni göletlerin arıtıldıktan sonra arıtılan suyun da çevreye zarar vermemesi için çaba sarf etmek gerektiğine vurgu yaptı. Kendilerinin de saha çalışması yaparak proje hazırlayacaklarını ve daha önce ŞUSKİ’ye verdikleri projelerinin de olduğunu belirten Cin, Viranşehir’in temiz bir içme suyuna kavuşması için ellerinden gelen tüm çabayı sarf edeceklerinin altını çizdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star