Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir Sgk'daki İzdiham Vatandaşı Çileden Çıkarıyor

Viranşehir Sgk'daki İzdiham Vatandaşı Çileden Çıkarıyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki SGK müdürlüğünde her gün oluşan izdiham vatandaşı çileden çıkarıyor.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2012 Cuma 20:42
Viranşehir Sgk'daki İzdiham Vatandaşı Çileden Çıkarıyor
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki SGK müdürlüğünde her gün oluşan izdiham vatandaşı çileden çıkarıyor. İşlem sırası için sabah saat 05.'te gelerek soğukta bekleyenvatandaşlar, kapasitenin artırılmamasına tepki gösteriyor.Vatandaşlar, dairenin günlük 200 işlem kapasitesi olduğunu, işlem sırasında ise 600 civarındavatandaşın kuyrukta beklediğine dikkat çekiyor.

Genel sağlık sigortası için kaydını yapmak zorunda olan vatandaşlar kış şartlarında erken gelmelerine rağmen işlem yapamamaktan şikayetçi.Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerinehizmet veren dairede 3 memurun yetersiz kaldığını dile getiren vatandaşlardan Mehmet Reşat Arış, devletin zorunlu hale getirdiği genelsağlık sigortası için Viranşehirli olarak bu çileyi çekmek zorunda kaldıklarını, köydeki işlerini bırakarak günlerce kendilerine sıranın gelmesini beklediklerin söyledi.

Evinde sabah namazını kılıp çıktığını ve işlem sırası almak için soğukta saatlerce beklediğini söyleyen Fatma Kurt, fakat kalabalıktan dolayı kendisine ne sıra fişinin verildiğini ne de işinin görüldüğünü belirtti. Kurt, bir kadın olarak saatlerce sokakta kalmasının büyük bir eziyet olduğunu söyledi.

Vatandaşlardan Ahmet Varol, iki gün önce tarladaki işlerini bırakarak, saat dörtte geldiğini, ancak henüz işlerinin tamamlanmadığını belirtti. Varol, "Köyde işimizi gücümüzü bırakarak geliyoruz. Sabahın erken saatlerinde perişan olduk. 2 memur ile iki ilçenin kayıtlarını bitirmek mümkün mü? Her vatandaş 2 -3 gün boyunca işlemi için sırada kalmak zorunda kalıyor. Bizler paramızla perişan oluyoruz. Devlet bizden para alacak, ama biz günlerce soğukta, sokakta, kadın erkek kuyruklarda zaman öldürüyoruz. Millete bunu çektirmeye kimsenin hakkı yoktur diye düşünüyorum. Günlük sıraya giren 600 kişiden 160 veya 200 kişiye ancak bakılabiliyor. Bir de binada yer sıkıntısından dolayı içeriye giremiyoruz. 20 kişinin içeriye giremediği bir kurum binası, devletin büyüklüğüne yakışmamakta ve imajı zedelenmektedir." ifadelerini kullandı.

Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerinde 4 bin 500 civarında vatandaşın genel sağlık sigortası kaydının yapılması bekleniyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star