Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir'de 3 Günlük Açlık Grevi Başlatıldı

Viranşehir'de 3 Günlük Açlık Grevi Başlatıldı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Bdp ilçe örgütü, Abdullah Öcalan'ın Türkiye getirilişinin 13.yıldönümü nedeniyle 3 günlük açlık grevi başlattı.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2012 Çarşamba 18:04
Viranşehir'de 3 Günlük Açlık Grevi Başlatıldı
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Bdp ilçe örgütü,Abdullah Öcalan'ın Türkiye getirilişinin 13. yıldönümü nedeniyle 3 günlük açlık grevi başlattı.

Viranşehir'de Bdp ilçe Örgütü, t Abdullah Öcalan'ın Türkiye getirilişinin 13. yıldönümünü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Açıklama nedeniyle bölgede Şanlıurfa'dan gelen yüzlerce çevik kuvvet ekipleri ilçede yoğun güvenlik önlemi aldı. Bdp ilçe binası, Vatan Caddesi, Karacadağ Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı'nda çok sayıda polis ekipleri hazır bekledi. Zırhlı araçlarla sürekli devriye yapan polis,Karacadağ Caddesi üzerinde bulunan vatandaşların üstlerini aradı. Bdp İlçe Eşbaşkanı Halis

Aktaş ve bir grup Bdp'linin Karacadağ Caddesi'ne gelmesi üzerine polis, gelenleri geri çevirdi. ArdındanKışla Mahallesi'nde bulunan Bdp ilçe binasına gelen Bdp'liler burada bir basın açıklaması yaptı. Çok sayıda Bdp'linin katıldığı basın açıklamasını Bdp İlçe Eşbaşkanı Halis Aktaş okudu. Aktaş, "Sayın Öcalan'a yapılan komployu kınıyoruz. Komplo boşa çıkarılmıştır. Bizler birlik ve beraberlik içinde yaşamak istiyoruz. Sayın Eş Genel başkanımızın da açıkladığı 8 maddelik çözüm önerilerini destekliyoruz.

Tamamen insancıl ve demokratik önerilerdir" dedi.

Aktaş, terörist başı Abdullah Öcalan'ın Türkiye getirilişinin yıldönümü nedeni ile 3 günlük açlık grevi başlattıklarını belirtti. Açıklamanın ardından açlık grevi için parti binasına geçen Bdp'liler bir grubun 3 boyunca dönüşümsüz açlık grevinde bulunacağını belirtti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star