Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR'DE, 30 LİRA İÇİN, UTANDIRAN İZDİHAM

VİRANŞEHİR'DE, 30 LİRA İÇİN, UTANDIRAN İZDİHAM

ANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nde, Şartlı Nakit Transferi kapsamında dağıtılan eğitim yardımını almak isteyen yüzlerce kadın aynı anda PTT şubesine girmeye kalkışınca izdiham yaşandı.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2012 Pazartesi 10:55
VİRANŞEHİR'DE, 30 LİRA İÇİN, UTANDIRAN İZDİHAM
İzdihamda kadınlar ve yanlarında bulunan çocukları ezilme tehlikesi geçirdi.

Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarına destek için verilen Şartlı Nakit Transferi'nden yararlanmak isteyen yüzlerce kadın, sabah saatlerinde kucaklarında çocukları ile birlikte, 30 ile 55 lira arasındaki eğitim yardımını almak için Kışla Mahallesi'nde bulunan PTT Şubesi'ne geldi. Aşırı kalabalık nedeniyle PTT önünde kuyruğa giren kadınlar, görevliler tarafından gruplar halinde içeriye alındı. Kuyrukta bekleyen kadınlar arasında sık sık tartışmalar yaşanırken, bir an önce içeri girmek istemeleri zaman zaman izdihama yol açtı. Yaşanan yoğunluk üzerine PTT şubesi girişinde ve çevresinde polisler önlem aldı. Ancak, tüm önlemlere rağmen bir an önce gişelere ulaşmak isteyenlerin neden olduğu izdihamda bazı kadınlar ile yanlarında bulunan çocukları ezilme tehlikesi geçirdi. Polis ve PTT görevlilerinin müdahalesiyle izdiham önlendi ve uzun süre kuyrukta bekledikten sonra içeri giren kadınlar, çocuklarının eğitimi için verilen parayı alarak evlerine döndü.

3 ayda bir aynı sıkıntıyı yaşadıklarını belirterek, uygulamaya tepki gösteren kadınlar, "Hep aynı sıkıntı ve rezaleti yaşıyoruz. Çocuklarımız için verilen paraları almak için sabah erken gelip, sıcak ve soğukta bekliyoruz. İhtiyacımız olmasa bu çile çekilmez ama ihtiyacımız olduğu için bu duruma mecburen katlanıyoruz" diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık