Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir'de Açlık Grevlerine Destek

Viranşehir'de Açlık Grevlerine Destek

BDP Viranşehir İlçe Örgütü Tekirdağ F Tipi cezaevindeki tutsakların başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 10:56
Viranşehir'de Açlık Grevlerine Destek

BDP Viranşehir İlçe Örgütü Tekirdağ F Tipi cezaevindeki tutsakların başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı. Açıklamada tutsakların taleplerinin yerine getirilmesi ve Adalet Bakanlığı'nın konuya el atması istendi.

Kışla Mahallesi'nde bulunan BDP İlçe binası önünde açıklama yapan BDP İlçe Eşbaşkanı Halis Aktaş, Tekirdağ

F Tipi Cezaevi'nde keyfi uygulamaların sürdüğünü, 21 tutsak tarafından başlatılan açlık grevini endişe ile izlediklerini söyledi. Aktaş, "21 Mart'ta Sayın Öcalan tarafından başlatılan ateşkes süreci günümüze kadar olumlu gelişmiş, süreç belli bir aşama kat etmiştir. Fakat açlık grevi durumunun devam etmesi halinde barış sürecinin zarar göreceği kaygısı ile bir kez daha Adalet Bakanlığı'nı bu keyfi uygulamalara karşı göreve davet ediyoruz. Halen bölgede askeri operasyonlar yapılmakta olup, bu operasyonlar sürece zarar verir. Karakolların inşası, sınır hatlarına askeri yığınakların yapılması gibi konular bize endişe veriyor. Herkesin destek verdiği bu barış sürecinde herkes duyarlı olmalıdır" diye konuştu.

Açıklamanın ardından eylem alkışlarla sona erdi.

Yapılan açıklamaya Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, BDP İlçe Eşbaşkanları Halis Aktaş ve Servet Kılıç, Belediye Meclis Üyeleri, BDP İlçe Yöneticileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık