Ana Sayfa Eğitim VİRANŞEHİR'DE BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

VİRANŞEHİR'DE BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Viranşehir ilçesinde Eğitim Gönüllüleri Derneği'nce yürütülen ve Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen okuma salonlarında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2012 Çarşamba 22:16
VİRANŞEHİR'DE BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Dernek Başkanı Zülfikar Tekin, derneğin sinema salonunda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, 3 farklı okuma salonunda 8. sınıfa devam eden 85 öğrenciden, 66'sının yaptığı tercihlerde yerleştirmeye hak kazandığını bildirdi.


Amaçlarının milletin geleceğinin bağlı olduğu gençlerin iyi bir eğitim görerek, değerlerine sahip çıkmasını sağlayabilmek olduğunu dile getiren Tekin, şunları kaydetti:
''Bölgenin sosyoekonomik yapısını göz önünde bulundurarak, kenar mahallelerde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağladık. Viranşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleri ile 3 okuma salonunda SODES destekli 450 öğrenciye SBS hazırlık kursu verdik. Okuma salonundaki öğrenciler için kursun yanı sıra, Şanlıurfa, Gaziantep ve Eyyüp Nebi beldesine gezi düzenledik. Yerleştirme sonucu bir fen lisesi, 15 anadolu öğretmen lisesi, 46 anadolu lisesi, 2 anadolu imam hatip lisesi, 2 kişi anadolu sağlık meslek lisesine girmeye hak kazanmıştır.''


Konuşmaların ardından geçilen ödül töreninde başarılı öğrencilere hediye, öğrencilerin eğitimine katkı sağlayanlara ise plaket verildi.


Törene, Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan, Sosyal Yardımlaşma Derneği Müdürü Mehmet Özbilek, Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Abit Demir, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selami Ermiş ile öğrenci aileeri katıldı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star