Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR'DE ÇİFTÇİLERİN ELEKTRİK İSYANI YOL KAPATTI

VİRANŞEHİR'DE ÇİFTÇİLERİN ELEKTRİK İSYANI YOL KAPATTI

Elektrik kesintileri nedeniyle sıkıntı yaşandığını ve ürünlerini sulayamadığını iddia eden bir grup çiftçi, E-90 karayolunu trafiğe kapattı.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2012 Cumartesi 20:33
VİRANŞEHİR'DE ÇİFTÇİLERİN ELEKTRİK İSYANI YOL KAPATTI
Viranşehir ilçesinde elektrik kesintileri nedeniyle sıkıntı yaşandığını ve ürünlerini sulayamadığını iddia eden bir grup çiftçi, E-90 karayolunu trafiğe kapattı.


İlçedeki farklı köylerden gelip, Viranşehir-Şanlıurfa karayolunun 25. kilometresindeki Kırlık Trafo Merkezi'nde toplanan çiftçiler, burada bir süre yetkililerle görüştükten sonra yola çıkarak oturma eylemi başlattı.Uluslararası E-90 karayolunun Şanlıurfa güzergahını taş ve tahtalarla araç geçişine kapatan çiftçilere, jandarma ekipleri yolun açılması konusunda zaman zaman uyarıda bulundu.Bu sırada uyarıları dikkate alan ve eyleme son vermek isteyen bazı kişilerle, eyleme son vermek istemeyenler arasında zaman zaman tartışma yaşandı.İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tuncay Kaplan da çiftçilerin bulunduğu alana gelerek bir süre görüştü. Daha sonra gruptakiler arasından seçilen birkaç kişi, Valilik ve DEDAŞ İl Müdürlüğü yetkilileriyle görüştürülmek üzere Şanlıurfa'ya gönderildi.Yaklaşık 2 saat süren ve güvenlik güçlerinin yoğun önlem aldığı oturma eylemi nedeniyle Şanlıurfa-Mardin karayolunda da kilometrelerce uzunlukta araç konvoyu oluştu.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık