Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR'DE ÇIKAN OLAYLARDA 40 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

VİRANŞEHİR'DE ÇIKAN OLAYLARDA 40 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi'nde, Kobani'ye destek için yapılan korsan gösterilere katılanlar ilçeyi harabeye çevirdi. Okullar ve resmi kurumların atılan Molotoflardan zarar gördüğü ilçede yollar taş tarlasına dönerken, polis yasa dışı gösterilere katıldığı saptanan 40 kişiyi gözaltına aldı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 11:38
VİRANŞEHİR'DE ÇIKAN OLAYLARDA 40 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Viranşehir'de 3 günden bu yana sokaklara çıkan gruplar, resmi kurumlara Molotof atıp, güvenlik güçlerine taşlarla saldırdı. Gerginliğin halen sürdüğü ilçede, yasa dışı gösterilerin yarattığı tahribat sabah saatlerinde ortaya çıktı. Bazı okullar ile resmi kurumların atılan taş ve Molotof kokteyli nedeniyle zarar gördü.

Görenleri ürküten manzara sonrası harabeye dönen ilçede, sabah saatlerinde de bazı noktalarda gösteriler devam etti. Polisin yoğun önlem aldığı ilçede 3 günden bu yana yapılan eylemler sırasında polisin gözaltına aldığı 40 kişinin sorgulamasına ise halen devam edildiği bildirildi.

EYLEMCİLERE GAZLI VE SULU MÜDAHALE

Viranşehir'de, öğleden sonra çeşitli caddelerde toplanan ve çöp konteynırlarını devirerek ve lastik yakarak barikat oluşturan göstericiler, PKK ve YPG lehine slogan attı. Dağılmaları yönünde yapılan uyarıya taş ve Molotof kokteyli ile karşılık verilmesi üzerine polis, çoğunluğu çocuk ve gençlerden oluşan kalabalığa biber gazı ve boya katılmış tazyikli suyla müdahale etti. Polisin müdahalesi ile göstericiler ara sokaklara kaçarken, ilçede gerginlik devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık