Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Sağlık VİRANŞEHİR'DE DOKTORA SALDIRI KINANDI

VİRANŞEHİR'DE DOKTORA SALDIRI KINANDI

ŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nde, Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Ahmet Ay'ın bir hasta yakını tarafından dövülmesi, Demokratik Hekimler Girişimi üyeleri tarafından kınandı.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2012 Çarşamba 16:28
VİRANŞEHİR'DE DOKTORA SALDIRI KINANDI
Viranşehir Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Ahmet Ay, dün tedavi için hastaneye gelen bir hasta yakınıyla tartıştı. Tartışma sırasında hasta yakınının saldırısına uğrayan Dr. Ay, hafif yaralandı. Saldırı olayının ardından Şanlıurfa'dan Viranşehir'e gelen Demokratik Hekimler Girişimi üyesi bir grup doktor, olayı protesto etti. Devlet Hastanesi'ne gelen ve Başhekimlik önünde toplanan doktorlar, basın açıklaması yapmak istedi. Bu sırada dışarı çıkan Başhekim Ahmet Sertkaya'nın açıklamanın farklı bir yerde yapılmasını istemesi üzerine kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışma sonrası gazetecilere açıklama yapan Demokratik Hekimler Girişimi temsilcisi Dr. Hüseyin Taşkın, şöyle konuştu:

"Viranşehir Devlet Hastanesi acil servisinde görevli Doktor Ahmet Ay arkadaşımız, bir hasta yakının darp edilmiş ve hakarete maruz kalmıştır. Herkes bunu iyi bilmelidir ki; sağlık çalışanları zor şartlarda görev yapmaktadır. İnsanlara şifa dağıtamaya çalışan arkadaşımıza yapılan bu çirin ve insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz."

Doktorlar basın açıklamasının ardından hastaneden ayrıldı.

(DHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık