Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR'DE "HAMA KATLİAMI" PROTESTO EDİLDİ

VİRANŞEHİR'DE "HAMA KATLİAMI" PROTESTO EDİLDİ

Viranşehir'de, Suriye'de son dönemde yaşanan katliamlar protesto edildi.

Giriş Tarihi: 22 Temmuz 2012 Pazar 06:41
VİRANŞEHİR'DE
Eski Urfa Caddesi üzerinde toplanan Viranşehir Sivil Toplum Platformu (VİSTOP) üyeleri adına Murat Karadaş açıklama yaptı.

Karadaş, Suriye'de yaşanan insanlık dışı davranışlarda kadın, çocuk ve yaşlılara uygulanan zulüm, haksızlık ve katliamlara karşı sessiz kalmayacaklarını belirterek, yapılan uygulamayı lanetlediklerini söyledi.


Sergilenen tavrın İslami ve insani kimliğin kendilerine yüklemiş olduğu tarihi bir sorumluluk olduğunu ifade eden Karadaş, Beşşar Esed'in 30 yıl önce Hama'da on binlerce Müslüman'ı katleden babası Hafız Esed'in yolunda yürüdüğünü belirtti.


Tarihe geçecek ikinci Hama katliamının birkaç gün önce yaşandığını ve yaklaşık 300 kişinin ''zalimane bir şekilde'' katledildiğini aktaran Karadaş, şunları kaydetti:


''Zalim Beşşar, geçen seneden buna yana tüm dünyanın gözü önünde içinde çok sayıda çocuk ve kadının da olduğu 18 binden fazla insanı vahşi bir şekilde tanklarla toplarla katletmiştir. Müslümanlar olarak direnişle beraber hesaplar yaparak iştahı kabaran emperyalist devletlerin, NATO'nun müdahalesine de Baas diktasının kendisine de en yüksek perdeden tavır almak durumundayız. 'Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır' inancıyla yoğrulmuş bir gelenekten gelen ümmetin bir azası olan biz Müslümanlar, aramıza çizilen sınırlara inat yaşanan vahşet ve katliamlara sessiz kalmayarak safımızı belli edeceğimizi ifade etmek isteriz.''


Açıklama sonrasında imam Yasin Talay tarafından dua okundu.Gruptakiler duanın ardından dağıldı. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık