Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir'de İtfaiye Haftası Kutlandı

Viranşehir'de İtfaiye Haftası Kutlandı

25 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyeciler haftası Viranşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde düzenlenen törenle kutlandı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2011 Pazar 10:48
Viranşehir'de İtfaiye Haftası Kutlandı
Tümbel Sen Şanlıurfa Temsilciliği tarafından organize edilen kutlamaya Tümbel Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Nuri Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Nayıf Aslan ve Belediye Müdürleri katıldı.

İtfaiye mesleğini yütürken yaşamlarını yitiren itfaiyeciler için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan kutlamada bir konuşma yapan, Tümbel Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Nuri Çetin, iftaiyecilerin zorlu ve kutsal bir meslek yürüttüklerini söyledi. İftaiyecilerin hem kendi canlarını hem de yurttaşların canlarını kurtarmak için çalıştıklaırnı belirten Çetin, İtfaiye mesleğinin ayrıca insanların mallarını korumakla da görevli olduklarını ve çalışma koşullarının zor olduğunu belirtti.
Daha sonra bir konuşma yapan İtfaiye Müdürü Cemal Akmeşe, itfaiyeciliğin tarihçesini anlattı. İtfaiyeciliğin görevlerini belirten Akmeşe, zorlu ve kutsal bir meslek yürüttüklerini de dile getirdi. Yapılan konuşmalaırn ardından itfaiye araçları ilede şehir turu attı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık