Ana Sayfa Sağlık VİRANŞEHİR’DE KADIN DOĞUM UZMANI DOKTOR YOK

VİRANŞEHİR’DE KADIN DOĞUM UZMANI DOKTOR YOK

ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi'nde hizmet veren 200 yataklı Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı doktorun olmayışı hastaları mağdur ediyor.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2012 Perşembe 13:54
VİRANŞEHİR’DE KADIN DOĞUM UZMANI DOKTOR YOK

Hastaneye tayin olan kadın doktorların en fazla 3 ay görev yaptıktan sonra bir başka hastaneye gitmesi, ilçe sakinlerinin tepkilerine neden oluyor.

Köylerde yaşayanlarla birlikte nüfusu 168 bin olan Viranşehir'deki Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı bulunmuyor. Yeni yapılan hastanede kadın doğum uzmanının olmayışı nedeniyle hastalar, Şanlıurfa ve Diyarbakır’daki hastanelere gitmek zorunda kalıyor. Kadın doğum bölümünde doktor sıkıntısının baş göstermesi üzerine doktor yolunu gözleyen hasta ve yakınları, doğum veya muayene olmak için yollara düştüklerini, bu nedenle hastalarını kaybetme riskiyle karşı karıya kaldıklarını ifade etti.

Hastaneye tayin olan kadın doğum doktorlarının en fazla 3 ay görev yaptıktan sonra başka bir hastaneye atanmalarının, hastaları mağdur ettiğini ifade eden Viranşehir Devlet Hastanesi Müdürü Aslan Çiftçi, "Kadın doğum doktoru sıkıntısını sık sık Sağlık İl Müdürlüğümüze bildiriyoruz. Onların atadığı doktorlar, birkaç ay kaldıktan sonra buradan ayrılmaları nedeniyle hastalar çevre illere gitmek zorunda kalıyor. Kalıcı doktorların gelmesi için gerekli çalışmalarımız devam ediyor" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık