Ana Sayfa Eğitim Viranşehir'de Matematık Olimpiyatı Yapıldı

Viranşehir'de Matematık Olimpiyatı Yapıldı

Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Matematik Olimpiyatı sona erdi. Gün boyu yapılan etkinliklerde adeta bir Matematik günü yaşandı.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 08:42
Viranşehir'de Matematık Olimpiyatı Yapıldı

M. Kemal İlköğretim Okulu'nda başlayan Matematik Olimpiyatı sınavı büyük ilgiyle karşılandı. Öğrenciler sınavda ter dökerken okul bahçesinde eğitimin en önemli üç paydaşı okul idarecisi, öğretmen ve veliler öğrencilerinin sınav çıkışını bekledi.


Belediye Kültür Merkezi'nde tüm matematik öğretmenlerinin katıldığı, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdullah Adıgüzel ve Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Aydın İzgi tarafından “Matematik Sevgisi-Matematik Eğitimi” konulu konferans düzelendi.


Yapılan sınavın ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi yemekhanesinde veliler, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilere öğle yemeği verildi. Yemek sonrası Belediye Kültür Merkezi'nde öğrencilere “Kapan” isimli Matematik konulu sinema filmi izletildi. Yapılan olimpiyat sınavı değerlendirmesinde merkez ortaokulları ile köy ortaokulları ayrı ayrı değerlendirildi.


Milli Eğitim Şube Müdürü Alaaddin Milli, "Bu yarışmaya katılan ve emek veren tüm okul İdarecilerine, öğretmen ve öğrencilere çok teşekkür ederim" dedi.

 

 

iha

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık