Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir'de Yeşil Alan Çalışmaları

Viranşehir'de Yeşil Alan Çalışmaları

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, Şırnak Mahallesi'nde 2 yeni park yapacak.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2013 Salı 14:40
Viranşehir'de Yeşil Alan Çalışmaları

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, Şırnak Mahallesi'nde 2 yeni park yapacak. Belediye, Kale Mahallesi'nde de özel bir mülkü kamulaştırarak yeşil alana çevirdi.

Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, ilçedeki yeşillendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçenin Şırnak Mahallesi'nde 2 yeni park yapacak olan belediye, kendisine ait ağaçlık bir alanı da parka dönüştürdü.

Park Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan'ın verdiği bilgiye göre Şırnak Mahallesi'nde 3 bin metrekare, 8 bin ve 2 bin yüz metrekare olmak üzere toplam üç yeni park halkın hizmetine girecek. Parklar için şuan çizimlerin yapıldığını belirten Kılıçaslan, parklarda yürüyüş parkurları, çocuk oyun grupları, süs havuzlarının olacağını söyledi. Diğer yandan Şırnak Mahallesi'nde Oğlakçı Yolu üzerinde bulunan belediyeye ait yeşil alana yürüyüş parkurları yapıldı. Yürüyüş parkurları kilitli parke taşları ile döşendi.

KALE MAHALLESİ'NDE ÖZEL MÜLK KAMULAŞTIRILARAK YEŞİL ALAN YAPILDI

Yeşil alan çalışmalarına Kale Mahallesi'ni de katan Belediye Park Bahçe Müdürlüğü, buradaki bir arsayı kamulaştırarak yeşil alana dönüştürdü. Parkta alan çalışması yapan ekipler, parkta yürüyüş parkurları yaptı. Çalışmaları denetleyen ViranşehirBelediye Başkanvekili Mehmet Burun, Kale Mahallesi'nin yeşil alana ihtiyacı olduğunu ve kısa sürece parkı bitireceklerini söyledi.

Burun, "Amacımız halkımızın dinleneceği, rahat nefes alabileceği alanlar oluşturmak. Şırnak Mahallesi'nde 3 yeni park yaptık. Bilindiği gibi daha önce de Zeytinlik alanını parka çevirmiştik ve buradaki park sayımız 4 oldu. Kale Mahallesi'nde ise sadece bir parkımız vardı. Bir de Kale Mahallesi İlçemizin en eski mahallelerinden biridir. Bu yüzden burada imar işlenmemiş ve yeşil alanlar yok durumda. Biz de belediye olarak bir yurttaşımız ile anlaşarak, kendisini mağdur etmeden arsasını aldık ve yeşil alana çevirdik. Şuan çalışmalarımız devam ediyor ve kısa sürece halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık