Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir'deki Çadır Kente Sığınmacı Kabul Edilmeye Başlandı

Viranşehir'deki Çadır Kente Sığınmacı Kabul Edilmeye Başlandı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Akçakale'de çadır kentte kalan bin 90 Suriyeli, Viranşehir'deki çadır kente yerleştirilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2013 Salı 21:18
Viranşehir'deki Çadır Kente Sığınmacı Kabul Edilmeye Başlandı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Akçakale'de çadır kentte kalan bin 90 Suriyeli, Viranşehir'deki çadır kente yerleştirilmeye başlandı.

Viranşehir Kaymakamlığı'nda yapılan açıklamaya göre, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan Suriyeli sığınmacılar, 300'er kişilik gruplar halinde çadır kente kabul edilmeye başlandı.

Nisanda yapımına başlanan çadır kentin tamamlandığı ve 20 bin kişi kapasiteli olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapımı tamamlanan çadır kente yerleştirilen Suriyeliler bir süreden beri misafirlerini bekliyordu. Bin 90 kişilik sığınmacı sayısı yeni gelecek sığınmacılar ile artacak. 20 bin kişi kapasiteli çadır kentin dolmasını bekliyoruz. Görüştüğümüz ailelerin ihtiyaçlarını belirlemeye çalıştık. Kayıt altına alınan Suriyeliler daha sonra sağlık taramasından geçirildi. Hasta olan sığınmacılar çadır kentteki hastanede tedavi ediliyor. Burada bir ambulansımız var. Durumu ağır olanları ilçedeki hastaneye sevk edeceğiz. Sığınmacıların ısınmalarını sağlamak için her çadıra bir elektrikli soba koyduk. Gelen sığınmacılara 3 öğün sıcak yemek verilecek. AFAD ve Türk Kızılayı ile koordineli çalışıyoruz."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star