Ana Sayfa Siyaset VİRANŞEHİR'E KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR

VİRANŞEHİR'E KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR

Şanlıurfa'nın en büyük ilçelerinden birisi olan ve her gün aldığı yoğun göçle Türkiye'nin birçok ilinden daha büyük hale gelen Viranşehir ilçesine Kültür Merkezi yapılıyor.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2012 Pazar 13:34
VİRANŞEHİR'E KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili Mehmet Akyürek'in basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada:

 

Ak Parti Şanlıurfa milletvekillerinin 12 Haziran 2011 seçimlerinden önce vaat ettiği 400 proje arasında yer alan Viranşehir ilçesine Kültür Merkezi projesi hayata geçiriliyor.

Şanlıurfa'da başta olmak üzere birçok il de bile olmayan Kültür merkezi Viranşehir ilçesinde yapılıyor. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek'in yakından takip ettiği Kültür Merkezi Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığınca yaptırılıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile bir süre önce görüşen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, ilçeye Spor Tesisi ve Kültür Merkezi kazandırdı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilecek olan Kültür Merkezine yaklaşık 3 Milyon ödenek ayrıldığı bildirildi.


İHALEYE 14 FİRMA KATILDI

Viranşehir İlçe Kültür Merkezi projesinin tamamlanmasından sonra İnşaat yapımı için ihale sürecide sona erdi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce ihaleye çıkarılan Viranşehir Kültür merkezi için 14 yüklenici firma ihaleye girdi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız'dan alınan bilgiye göre, Viranşehir İlçe Kültür Merkezi için ihale sürecinin tamamlandığı ve ihaleye iştirak eden 14 firmanın tekliflerinin değerlendirileceği ve bu hafta içerisinde ihaleyi kazanan firmanın açıklanacağı belirtildi.

BİR YILDA TAMAMLANACAK

Viranşehir İlçe Kültür Merkezinin bir yılda tamamlanacağını belirten Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, “Viranşehir İlçemiz her gün gelişiyor, halkımızın istekleri doğrultusunda hizmet yapıyoruz, Türkiye'nin birçok İlinden daha büyük olan Viranşehir İlçemize bir Kültür Merkezinin yapılması için söz vermiştik. Şimdi başta sayın Bakanımız Faruk Çelik ve milletvekili arkadaşlarımızla birlikte vermiş olduğumuz vaatleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Viranşehir İlçemize Kültür merkezi hayırlı olsun, kısa bir süre içerisinde Bakanımız Faruk Çelik'in katılımı ile Viranşehir Kültür Merkezimizin temelini atacağız” dedi.

Öte yandan yaklaşık 3 Milyon TL’ye mal olacak olan Kültür merkezinde konferans salonları, kurs odaları, sinema, spor salonları, kafeterya, kongre merkezi ve en önemlisi Gençlerin faaliyet yapacağı mekanlar yer alıyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star