Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehirli Besiciler Şehir Dışına Taşınacak

Viranşehirli Besiciler Şehir Dışına Taşınacak

Viranşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, merkez mahallelerde yapılan besicilik uygulamasını şehir dışına çıkaracaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2012 Salı 15:41
Viranşehirli Besiciler Şehir Dışına Taşınacak
Viranşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, merkez mahallelerde yapılan besicilik uygulamasını şehir dışına çıkaracaklarını söyledi. Mahallelerde kötü koku yayan besicileri bir araya toplayacak bir entegre tesisi yapacaklarını belirten Burun, "Besicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, ahır, kesimhane, pazar gibi tesislerin olacağı projelerinin son aşamasına gelindi." dedi.

Belediye binasında tüm yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Viranşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, Viranşehir-Şanlıurfa kara yolunun ilk 10. km'siniŞanlıurfa Orman ve Çevre Müdürlüğü ile ağaçlandıracaklarını açıkladı. Belediyenin tüm birim amirlerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, ilçede 3 adet semt pazarı kuracaklarını belirtti. Başkan Vekili Burun, "Vatandaşlarımızın istediği her mahalleye bir taziye evi için kolları sıvadık. Şırnak, Atatürk,Yenimahalle için yerleri tespit ettik. Gölbaşı Mahallesi'nde ise bir vatandaşımızın vereceği yer için görüşmelerimiz devam ediyor. İlçemize yeni yapılan devlet hastanesinin yanında bulunan çöp merkezinin yerini değiştirdik. 2012 yılı içerisinde Yenişehir semtinde artık çamurlu bir yol bırakmayacağız. Yaptığımız yeni parklara ilaveten daha büyük parklar için de projelerimiz hazır. Çarçıp Deresi'nde yapacağımız ıslah çalışmaları ile ilçenin piknik ve mesire alanı ihtiyacını karşılayacağız. Dikeceğimiz 10 bin fidan ile Viranşehiryeşil bir görünüme kavuşacaktır." şeklinde konuştu.

İlçenin daha güzel bir görünüme sahip olması ve vatandaşların yaya ulaşımı için imara uymayan ve kapalı olan sokakları açmaya devam edeceklerini belirten Viranşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, bu konuda vatandaşlardan da yardım beklediklerini belirtti. Başkan Vekili Burun, ilçenin trafik karmaşasına son verilmesi için Emniyet Müdürlüğünden yardım beklediklerini dile getirerek trafik ekiplerinin daha fazla şehir merkezini kontrol etmesini beklediklerini ifade etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star