Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir'li :Eşine Tecavüze Kalkışanı Öldürdü ....

Viranşehir'li :Eşine Tecavüze Kalkışanı Öldürdü ....

Adana'ın Karataş İlçesi'nde 6 yıl önce, kaldıkları çadırda eşine tecavüze kalkışan 29 yaşındaki Musa Aksim'i tabancayla öldüren ve geçen ay yakalanan tarım işçisi 46 yaşındaki Davut Ef, ömür boyu hapis cezasıyla yargılandığı davada 'ağır tahrik'ten yararlanıp, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2011 Pazartesi 10:34
Viranşehir'li :Eşine Tecavüze Kalkışanı Öldürdü ....
Adana'ın Karataş İlçesi'nde 6 yıl önce, kaldıkları çadırda eşine tecavüze kalkışan 29 yaşındaki Musa Aksim'i tabancayla öldüren ve geçen ay yakalanan tarım işçisi 46 yaşındaki Davut Ef, ömür boyu hapis cezasıyla yargılandığı davada 'ağır tahrik'ten yararlanıp, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davut Ef, "Musa Aksim, bana 'Karınla boşanacaksın, onunla ben evleneceğim' diyerek yüzüme tükürünce ateş ettim" diyerek kendini savundu. 

22 Şubat 2005'te meydana gelen olayda 41 yaşındaki Müzeyyen Ef, 6 çocuğuyla birlikte ŞanlıUrfa'nınViranşehir İlçesi'nden tarım işçisi olarak çalışmak üzere Karagöçer Köyü'ne geldi. Çadır kuran Müzeyyen Ef'e, akrabası Musa Aksim yardım etti. Bu sırada Musa Aksim, kaş göz işaretleri yaparak kadını taciz etti. Ertesi gün Musa Aksim, iddiaya göre çadırda yalnız bulunduğu sırada Müzeyyen Ef'i kucaklayıp, tecavüze kalkıştı. 

CİNAYETİ 15 YAŞINDAKİ YEĞENİ ÜSTLENDİ 

Müzeyyef Ef, Viranşehir'de ehliyet sınavına girdikten sonra yanlarına gelen eşi Davut 

Ef'e başına gelenleri anlattı. Çılgına dönen Davut Ef, tabancayla Musa Aksim'i öldürdü. Davut Ef, cinayetin ardından kaçarken olay tarihinde 15 yaşında olan yeğeni Eyüp Ef, jandarmaya teslim olarak suçu üstlendi. 

Firardaki amcası Davut Ef ile birlikte haklarında Adana 5'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tasarlayarak adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Eyüp Ef, 6 ay tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. 

GEÇEN AY SALİHLİ'DE YAKALANDI 

Olaydan 6 yıl sonra geçen ay eşiyle birlikte yaşadığı Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yakalanan Davut Ef, suçunu itiraf etti. 

Mahkemede eşine karşı yapılanları görmediğini belirten sanık Davut Ef, olayı şöyle anlattı: 

"Çocuklarımı mevsimlik işçi olarak Viranşehir'den Karataş'a gönderdim. Ben de ehliyet sınavından sonra yanlarına gittim. Eşimin moralinin bozuk olduğunu gördüm. Sorduğumda Musa'nın kendisine tecavüz etmeye kalkıştığını söyledi. Kendisiyle görüştüğümde ise bana 'Karını boşayacaksın, onunla ben evleneceğim' diyerek, yüzüme tükürüp, hakaret etti. Ben de üzerimde taşıdığım tabancayı çekerek ateş ettim." 

Mahkeme heyeti, sanık Davut Af'ı suçun işleniş şeklini de dikkate alarak 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sonra da cinayeti ağır tahrik altında işlediğine kanaat getirerek yarı oranında indirim yapıp, 12 yıla düşürdü. Diğer sanık Eyüp Ef ise beraat etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık