Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİRLİ TAVUK YETİŞTİRİCİSİNİN AZMİ HAYRAN BIRAKTI

VİRANŞEHİRLİ TAVUK YETİŞTİRİCİSİNİN AZMİ HAYRAN BIRAKTI

Merkeze 25 km uzaklıkta bulunan Eser Mahallesi’nde ikamet eden Sinan Duyunç isimli vatandaş Viranşehir Kaymakamlığı’na başvurarak yardım istedi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2015 Cuma 11:29
VİRANŞEHİRLİ TAVUK YETİŞTİRİCİSİNİN AZMİ HAYRAN BIRAKTI
Kaymakamlığın yardımda bulunduğu Duyunç, aldığı yardım ile tavuk yetiştiriciliğine başladı. Girişimlerine küçük çapta başlayan Duyunç inşa ettiği tek gözlü kulübede hindi ve tavuk yetiştiriciliği yapmaya başladı. 160 adet tavuğu ve 20 adet hindi yetiştiren Duyunç yumurta satışından günlük 70 TL kazanıyor.  İşini daha da büyütmek isteyen girişimci  bu amaçla Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer’e müracaatta bulundu. Viranşehirli girişimcinin davetini reddetmeyen Kaymakam Citer ilçeye 25 km mesafedeki Eser Mahallesine giderek Sinan Duyunç’un evini ziyaret etti. Kaymakam Citer’e Vİranşehir SYDV Müdürü Mehmet Özbilek ve Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş eşlik etti. Çalışmalar hakkında girişimci Duyunç’tan bilgi alan Kaymakam Citer, ardından tavuk kümesini ve inşaatı inceledi. GİRİŞİMCİLER İÇİN ELİMZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Kaymakam Citer şunları kaydetti: ” Viranşehir Kaymakamlığı olarak vatandaşlarımızın kendiişlerini kurmalarını istiyoruz. Sinan Duyunç gibi girişimci insanlar bizi heyecanlandırıyor. Sinan Bey’e cüzi bir yardım yaptık. Aldığı yardım ile tavuk almış. Şu an onlarca tavuğu var. Bu tavukların yumurtası ile aile geçindiriyor. İşini daha büyütmek istemiş. Başladığı inşaatı da yerinde görme istedik. Umuyorum ki vazgeçmeyerek yaptığı dahada geliştirir. Viranşehir’de girişken vatandaşlarımıza elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız.” dedi. Yaklaşık 2 saat süren ziyaretin ardından Kaymakam Citer ve beraberindeki heyet ilçe merkezine döndü.
YORUMLAR
  • yorum2015-12-08 09:58:16Melih

    Ne mutlu bu vatandaşımıza ki kendi alınteri ile yoktan var etmiş.Sayın Kaymakamımız da bu vatandaşımızı işleri tam oturuncaya kadar ara ara ziyaret edip yardımını desteğini esirgemez ise daha da büyüyeceğine inanıyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star