Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehirlilere Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu

Viranşehirlilere Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu

Viranşehir Belediyesi, Viranşehirli girişimciler için KOSGEB Kursunu Viranşehir'e getirerek Med Kültür ve Sanat Merkezi'nde 30 girişimciye kurs alma olanağı sağladı.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2013 Salı 11:33
Viranşehirlilere Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu

Viranşehir Belediyesi Girişimcilik ve Destek programı adı altında KOSGEB'le görüşerek Viranşehirli genç girişimcilerin bu imkandan faydalanmasını sağladı. KOSGEB ile yapılan protokol ile Belediye MED Kültür ve Sanat Merkezi'nde 30 kursiyere kurs verildi. Belediye tarafından ücretsiz olarak yapılan bu kurslardan faydalanan genç girişimciler kursların sonunda KOSGEB'den uygulamalı girişimcilik sertifikası alacaklar. Alınan sertifikalarla KOSGEB'e başvuracak girişimciler, maddi olarak desteklenecek.

Kurs Eğitmeni Mustafa Bozcan, kursiyerlerin gayet başarılı bir kurs dönemi geçirdiklerini belirtti. Belediye Med Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Suar Uzun ise yaptığı açıklamada, "Bu kurs Viranşehir'de yoktu ve halkımız kurs için Urfa ya gidiş geliş yapmaları gerekiyordu. Bizler girişimcilerimizin talepleri doğrultusunda hareket ederek, kursu buraya getirttik. Bu kursa başvurmak isteyen yurttaşlarımızı ücretsiz olarak bu imkandan faydalanmasını sağladık. 30 kursiyerimiz buradan bu kursu tamamladı. Kendilerini tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu.

Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, halkın tüm taleplerine açık olduklarını ve imkanlar dahilinde bütün hizmetleri gerçekleştirebileceklerini, girişimcilerin, yenilikçilerin yanında olduklarını belirterek, kursu tamamlayan kursiyerleri tebrik etti.

 

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık