Ana Sayfa Siyaset Vural: İbrahim Binici'yi Cesaretlendiren Kim?

Vural: İbrahim Binici'yi Cesaretlendiren Kim?

MHP'li Oktay Vural, son dönemde Türkiye'de "polislerin ve TSK'nın kötü adam, İmralı'nın kader kurbanı" olduğuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2013 Pazartesi 17:58
Vural: İbrahim Binici'yi Cesaretlendiren Kim?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, son dönemde Türkiye'de "polislerin ve TSK'nın kötü adam, İmralı'nın kader kurbanı" olduğuna dikkat çekerek, "Biri ecdadımızı işgalci gösteriyor, diğeri polise 'vururum' diyorMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, son dönemde Türkiye'de "polislerin ve TSK'nın kötü adam, İmralı'nın kader kurbanı" olduğuna dikkat çekerek, "Biri ecdadımızı işgalci gösteriyor, diğeri polise 'vururum' diyor. Asıl soru 'Bunları cesaretlendiren kim?' olmalıdır" dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Vural, "İktidar, artık millete yük haline gelmiştir. Milletin değerlerini, inançlarını kendi siyasal amaçları için yok sayan bir iktidar vardır ve bu dönemin artık sonlarına geldiğimizi umut ediyorum. Milletin onur, şeref, tarih ve mukaddesatını yok etmek isteyen bu pervasızlık artık hazmedilemez. Günübirlik fikir ve zikir değiştirenler, milleti aldatıp kandıranlar milletin birlik ve beraberliğini kendi siyasi gelenekleri uğruna heba etmekten çekinmeyecek kadar cüretkar olmuşlardır" diyerek şöyle devam etti:

"Hükümet kundaktaki bebeleri öldüren bebek katili ve PKK ile doğrudan görüşmelere başladı. Yaşanan süreç, Türk tarihinin en utanç verici safhasıdır. Başbakan 'PKK ile hiçbir zaman masaya oturmadık, oturmayacağız' diyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 'Örgütle pazarlık yapacak kadar namussuz ve ahlaksız değiliz' diyor. Milleti aptal yerine koyuyorlar, yalan bir para olmuş. Bu siyasete kim güvenecek? Siyaset namusu olanlarla yapılır. Bu ne utanç verici bir tablodur? PKK lütfetmiş, Türkiye Cumhuriyetidevletinin düşürüldüğü duruma, seviyeye bakın. İmralı ve PKK siyasi muhatap haline getirildi. AKP, PKK'ya teslim olmuş, milleti ve şehitlerimizin ruhunu da teslim etmek istiyor.

Başbakan bebek katilinin odasındaki televizyonu dahi özel kalem müdür gibi ayarladı. 'Yurtdışına çıkarlarsa güvenliğini de sağlarız' diyorlar. Yurtdışına semirtilmek, beslenmek için çıkacaklar ve TSK güvenliklerini sağlayacak. Düzmece açlık grevleriyle İmralı'yı pazarladınız. PKK ile mücadele akamete uğradı. Bedeli ne? Çık açıkla. Ne pazarlıklar yürütüyorsunuz."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun "Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ezeli ve ebedi başkanıdır" sözlerini eleştiren Vural, "Tövbe diyorum. Savunduğumuz değerler için çok üzüntülüyüm. Siyaset değerler için yapılır. Sen kim oluyorsun da bu sıfatları birine atfediyorsun? Tüm Müslümanlardan ve Türk milletinden bu sözlerin için özür dileyeceksin. Bunların ayakları yerden kesilmiş" dedi.

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını da cevaplayan Vural, BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin, polise silah çektiği görüntülerin sorulması üzerine, "Artık bu ülkede polisler, TSK kötü adam, İmralı kader kurbanı. Bu millet Meclis'te Boşnak ve Çerkezlere burası sizin vatanınız değil diyebiliyor. Hem Meclis kürsüsünden, hem de dışarıdan tüm dayatmaları yapıyor. AKP'nin verdiği destek sayesinde. Polise tokat atana, teröristle yanak yanağa olana ne yaptılar? Yetmez deyip, 'Sizi İmralı'ya da götürelim, ben götüreyim' dediler. Bu utanç verici tablonun cevabı günü geldiğinde verilecektir. Bu zihniyet, sıcak yarada kezzap, beyin zarında sülüktür" cevabını verdi.

Binici'nin "Silah çektiğim takdirde hedef gözetler, gözünün ortasına da çakardım. Çünkü nefsi müdafaaya giriyor" sözlerini değerlendiren Vural, "Biri ecdadımızı işgalci gösteriyor, diğeri vururum diyor. Asıl soru 'Bunları cesaretlendiren kim?' olmalıdır. Milletvekilliği ile; adam öldürmek, silah egemenliği birbiriyle bağdaşmaz. Adam öldürmek bir milletvekilinin kullanabileceği ifadeler değildir" dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün polislere yönelik "Hiç olmazsa eşek bir işe yarıyor" sözlerini de hatırlatan Vural, "Bu milletin askerini, polisini küçük gören zihniyetin yönettiği Türkiye'de bu tablo hiç şaşırtıcı değildir" diyerek şöyle devam etti:

"Hükümet, cinayet şebekesini masum gösteriyor. Hükümet, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'yu PKK'ya terk etmiş. PKK'ya şirin gözükmek için siyaset yapmaktadır. TBMM Başkanı'nın yakalananların yüzde 35'inin sünnetsiz olduğunu söylemesi de örgütü aklamak için sürdürülen psikolojik harekatın bir parçasıdır. AKP İmralı'ya şirin gözükerek siyaset alanını genişletmeye çalışıyor."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star