Ana Sayfa Urfa Haberleri WEB SAYFASINDAN ULAŞTI, AKÜLÜ ARABAYI ALDI

WEB SAYFASINDAN ULAŞTI, AKÜLÜ ARABAYI ALDI

Şanlıurfa’da engelli bir vatandaş, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e web sitesinden ulaşarak yardım talebinde bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2014 Cuma 07:12
WEB SAYFASINDAN ULAŞTI, AKÜLÜ ARABAYI ALDI

Halfeti İlçesi Argıl Mahallesinde ikamet eden ve belden aşağısı felç olan 23 yaşındaki Lise Mezunu Güllü Budak Valilik web sayfası üzerinden Vali İzzettin Küçük’e ulaşarak akülü tekerlekli sandalye talebinde bulundu.

 

Valilik web sayfası üzerinden Vali İzzettin Küçük’e ulaşan Güllü Budak; yürüme engelli olduğunu, ailesinin kendisini hastaneye veya dışarıya götürmesinde zorluklar yaşadığını, kendisinin pencerenin demir parmaklıklarının arkasında değil, gökyüzünü, ağaçları, toprağı görmek istediğini ve kendisine bir adet akülü tekerlekli sandalye verilmesini istedi.

 

Bunun üzerine hemen bir akülü araç alınması talimatını veren Vali İzzettin Küçük’ün bu talimatı üzerine alınmak üzere olan akülü araç hayırsever bir vatandaşımız tarafından alınarak Valiliğimize teslim edildi.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde akülü aracına kavuşan ve sevinci gözlerinden okunan Güllü Budak, Vali İzzettin Küçük ile yaptığı telefon konuşmasında; “Siz gerçekten Vali misiniz? Çok sağolun, Allah Devletimize, milletimize zeval vermesin, ellerinizden öpüyorum” diyerek İlimiz Valisi ile telefonda konuşmanın hem şaşkınlığını, hem de gururunu yaşadı.

 

Mağdur durumda olan herkesin hak ettiği yardımların kendilerine ulaştırılmasını dileyen Güllü Budak Suriye’de yaşanan savaş ortamından kaçıp ülkemize sığınan muhacir misafirlerimize de yardım edilmesini talep etti.

 

Yatağa bağlı çocuklarının mutluluklarını gören Güllü Budak’ın annesi Gazal ile Babası Muhittin Güllü de “Özellikle Sayın Valimize şükranlarımızı sunuyoruz, Allah razı olsun. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin, Allah ne muratları varsa versin” dediler.

 

Konu hakkında Vali İzzettin Küçük ise; “Güllü Budak kızımız bizlere müracaat ederek, akülü araç talebinde bulundu. Söz konusu aracı arkadaşlarımız ve çok değerli hayırsever vatandaşımız temin ederek, kendisine teslim ettiler. 3 Aralık Dünya Engelliler gününe tesadüf eden bu teslimattan dolayı memnuniyetimi ifade ediyorum. Amacımız engellerin olmadığı bir şehirde yaşamaktır. Bu vesile ile tüm engelli kardeşlerimin yaşadığı sıkıntıların bizlerin sıkıntısı olduğunu” belirtti.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık