Ana Sayfa Urfa Haberleri Yağımlı Köyü : Akyürek, Bize Hakaret Etti

Yağımlı Köyü : Akyürek, Bize Hakaret Etti

Yollarının yapılması için tüm kapıları çaldıklarını, tüm çabalarına rağmen yollarının yapılmadığını, son çare olarak BDP'li Viranşehir Belediyesi'ne geldiklerini söyleyen köy sakinleri, Belediye Başkan vekilinin kendilerini kırmadığını ve sözünde durarak yolları yaptıklarını söylediler.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2013 Cumartesi 08:02
Yağımlı Köyü : Akyürek, Bize Hakaret Etti

Viranşehir Belediyesi köylere hizmet götürmeye devam ediyor. Divane (Usluca) köyünden sonra belediye bu kez de Yağımlı (Nofeli) köyünde çalışmalara başladı.

Yollarının yapılması için tüm kapıları çaldıklarını, tüm çabalarına rağmen yollarının yapılmadığını, son çare olarak BDP'li Viranşehir Belediyesi'ne geldiklerini söyleyen köy sakinleri, Belediye Başkanvekilinin kendilerini kırmadığını ve sözünde durarak yolları yaptıklarını söylediler.

Köy sakinlerinden İskender Gündüz, "Valilik, kaymakamlık gibi her yere gittik. Köye Hizmet Götürme Birliği bize hizmet götürmüyor, belediye getiriyor. Bizler şu ana kadar hizmet görmedik. Bizi hep bugün, yarın diye oyaladılar. Hiç kimse gelip yolumuzu yapmadı. Biz Mehmet Akyürek'e gittik, fakat Mehmet Bey ilgilenmedi. Biz de en son belediyeye gittik. Sağ olsun, Allah bin kere razı olsun, bizi kırmadılar. Başkan bize verdiği sözü tuttu ve yolumuzu şuan yapıyorlar" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Viranşehir ziyareti sırasında yol için eylem yaparak Ceylanpınar yolunu trafiğe kapatacaklarını fakat eylemden son anda vazgeçtiklerini söyleyen köy sakinlerinden İsmail Gündüz ise, durumu onlarca defa Valiliğe ve Kaymakamlığa ilettiklerini beelirterek, "Ben şahsen defalarca gittim Valiye ve Kaymakama durumu bildirdim. Fakat bizi hep oyaladılar. Çocuklarımız kış mevsiminde okula gidemiyor. Okul servisi köye yetişmeden çocukları indirip, dönüş almadan geri geri gidiyor. Yağmur yağınca çocuklar okula gidemiyor. Gözlek Köyüne okula gidiyor çocuklar yola yol bile denmez. Sesimizi kimse duymadı.Mehmet Akyürek, bize hakaret etti. En sonunda biz de belediyeye gittik ve şuan çalışmalar var. Başkanımıza ve belediyemize çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Köylerinin kış mevsiminde adeta bataklığa döndüğünü belirten 8 yaşlarındaki Ahmet ise, okula gidemediklerini bu yüzden köyde eşeklere binerek eğlendiklerini söyledi.

Köy sakinlerinden Sinan Torun ise köy yolunun hiç bir kurum tarafından yapılmadığını, kendilerine sadece Viranşehir Belediyesi'nin sahip çıktığını belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık