Ana Sayfa Sağlık Yağış, Sebze Ve Meyvenin Dopingi Oldu

Yağış, Sebze Ve Meyvenin Dopingi Oldu

Bursa Osmangazi Ziraat Odası Başkanı Ahmet Doğan, bölgede etkili olan yağışların meyve ve sebze üretimini olumlu etkilediğini belirterek, ''Yağışların zamanlaması tüm bölgedeki üreticilerimizin yüzünü güldürdü'' dedi.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2011 Cuma 19:40
Yağış, Sebze Ve Meyvenin Dopingi Oldu
Doğan, yazılı açıklamasında, bölgedeki son yağışların zamanlamasının mükemmel olduğunu, bu sayede tüm tarım havzasındaki çiftçilerin rahat bir nefes aldığını ifade etti. Doğan, şunları kaydetti:

''Yağışlar, hasat zamanı olan Bursa Siyah İnciri'nde rekolteleri artırırken, susuzluk çeken zeytin ağaçlarının da imdadına yetişti. Bu iki üründe de tane baremlerinde ciddi artışlar gözlemlenecek. Zeytin ve incir üreticimiz, ürünlerinin kilo yapması ile daha çok kazanacak.''

Yağışların girdi maliyetlerinin azalmasında da etkili olacağını belirten Doğan, şöyle devam etti:

''Yağışların zamanlaması tüm bölgedeki üreticilerimizin yüzünü güldürdü. Ürünlerin kilo yapması açısından olumlu katkısı olan yağışlar, incir ve zeytinin dışında bölgemizde yetişen deveci armudu, çilek, kiraz ve fasulye gibi pek çok ürünün de yetişmesini son derece olumlu etkiledi.

Zamanında gelen yağışlar ana girdi maliyeti olan sulama konusunda da çiftçimizin yüzünü güldürdü. Yağışlar sayesinde 1 ile 2 sulama dönemi karşılanmış oldu ve sulama için kullanılacak akaryakıt üreticilerimizin depolarında kaldı.''
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star