Ana Sayfa Urfa Haberleri Yağmur Suyu Sorununa Kökten Çözüm

Yağmur Suyu Sorununa Kökten Çözüm

Kent genelinde 27 ay boyunca özellikle alt yapı konusunda büyük hamleler gerçekleştiren Antakya Belediyesi bu süre zarfında kentin 45 mahallesinde yürüttüğü çalışmalarda 55 Km. yağmur suyu, 25 Km içme suyu, 40 Km kanalizasyon olmak üzere 120 Km yeni alt yapı çalışması gerçekleştirirken, ihtiyaç bulunan bölgelerde 65 Km alt yapı onarımı ve değişimi gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2011 Pazartesi 19:23
Yağmur Suyu Sorununa Kökten Çözüm
HATAY/ANTAKYA(GAPHA)-Genel toplamda Antakya Belediyesi 27 aylık görev süresinde 185 Km altyapı çalışması yaptı. Kentin % 90 oranında alt yapı problemini çözüme kavuşturan Antakya Belediyesi, kalan kısmın alt yapı sorununu giderme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Bu çalışmalar kapsamında Antakya Belediyesi Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Yavuz Selim Caddesi'nden başlayarak Süreyya Halefoğlu ve Kurtuluş caddesi üzerinde son bulan yağmur suyu tahliye boruları döşeme işlemini gerçekleştiriyor.
Ekipler bu çalışmalarda Q 200'lük, Q 600'lük, Q 800'lük ve Q 900'lük borular kullanıyor. Yavuz Selim Caddesi'nden başlayarak Süreyya Halefoğlu ve Kurtuluş caddesi üzerinde son bulan çalışmanın toplam uzunluğu 2125 metreyi buluyor.
Hüseyin Zorkun


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star