Ana Sayfa Urfa Haberleri YAHYA KEMAL BEYATLI ANADOLU LİSESİNDEN MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

YAHYA KEMAL BEYATLI ANADOLU LİSESİNDEN MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen müzikal şiir dinletisi şiir severleri büyüledi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2014 Salı 12:35
YAHYA KEMAL BEYATLI ANADOLU LİSESİNDEN MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve bu yıl “Unutulanlar İçin” temalı programa ilgi yoğundu.

Şiir dinletisine Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Fatih Hanpolat, İş-Kur İl Müdürü Necdet Karasevda, kurum amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri ve sendika temsilcileri, ve velilerin katıldı.

Şiir dinletesine Soma’daki elim maden kazasında hayatını kaybeden madencilerimiz için okunan şiirle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Halil Çıgın yaptı.

Çıgın, Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet; acılı yakınlarına sabır dileyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz müzikal şiir dinletimize hoş geldiniz. Ünlü Felsefeci Hegel: “Şiir, güzel sanatların en üstünü ve en zor olanıdır.” der. Çünkü şiir “Büyük zekâların rüyalarıdır.” Şiir hayata dair her şeydir. Çünkü kanayan yaraya seslenir: Aşktır, rüyadır, annedir, babadır, sevgililer sevgilisidir şiir…. Bu yüzden şiir gibi bakmalı insan hayata, yüreklere şiir gibi akmalı. Sizleri şiirin ve müziğin dost sıcaklığına emanet ederken, programın hazırlanmasında emeği geçen değerli öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime buradan teşekkür ediyor,  saygılar sunuyorum” dedi.

Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Fatih Hanpolat ise yaptığı konuşmada  “Unutulanları hatırladığımız ve duygulu anlar yaşadığımız bu geceyi tertip eden başta Edebiyat Öğretmeni Nurullah Yaşar, Müzik Öğretmeni Abdülkadir Uçar ve sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Programa desteğinden dolayı Okul Müdürü İbrahim Halil Çıgın’ın şahsında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Hanpolat Her şiirde farklı duygulara kapıldık. Söylenen şarkılarla maziyi hatırladık. Bizi üniversite yıllarına götürdünüz. Çocuklarımıza vermiş oldukları destekten dolayı bilhassa velilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu yaşta bu kadar kalabalık bir topluluğun önünde cesaret gösterip bir şair edasıyla şiir terennüm etmek herkesin harcı olmasa gerek. Bu özgüveni kazanmış olmaları gençlerimiz için büyük bir gelişim. Şiirler güzel seçilmişti, şarkılar gayet uyumluydu. Bu ahengi sağlayan sizlere teşekkür ediyor bu tür programların devamını diliyorum.”  dedi.

Şiir dinletisinin sonunda Öğrencileri tek tek tebrik eden Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Fatih Hanpolat öğrencilerle birlikte hatıra fotoğraf çektirmesiyle Şiir Dinletisi programı sona erdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star