Ana Sayfa Urfa Haberleri Yakınları Onları Ölümlerinin 6. Yılında da Unutmadı

Yakınları Onları Ölümlerinin 6. Yılında da Unutmadı

2005 yılında Şanlıurfa Merkez Akziyaret Jandarma Karakolu önünde öldürülen Halil Arslan ve Mustafa ARSLAN’ın öldürülmelerinin 6. Yılında mezarları başında dualar ile anıldılar.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2011 Çarşamba 17:26
Yakınları Onları Ölümlerinin 6. Yılında da Unutmadı
28 Kasım 2005 tarihinde Şanlıurfa Merkez Akziyaret Jandarma Karakolu önünde öldürülen GAP dergisinin Genel Koordinatörü Mehmet Ali ARSLAN ve Yazı İşleri Müdürü Hüseyin ARSLAN’ın Babası Halil Arslan ve ağabeyleri Mustafa ARSLAN’ın öldürülmelerinin 6. Yılında mezarları başında dualar ile anıldılar.Bediüzzaman Mezarlığındaki kabirleri başında ruhlarına fatihalar gönderen akrabaları ve vatandaşlar ile birlikte dua eden Öğretim Görevlisi Mehmet Ali ARSLAN, yaptığı açıklamada; “Babamız ve ağabeyimiz bir jandarma karakolu önünde hain bir pusu soncunda öldürülmüşlerdir. Kardeşimiz Habib ARSLAN ise silahla yaralanmıştır.  Bu ölümün bir Takdiri ilahi olduğunu ve kaderlerinde yazıldığına inaniyoruz. Fakat  Tasarlanmış ve Planlanmış bir şekilde bir jandarma karokulu önünde ve o zaman karakol komutanına gerekli önlemleri alınması için yazılı dilekçemiz olmasına rağmen,  dilekçemiz hasır altı edildi.  İ. Halil  ve Av. E.Sabri Karageçili’nin ağabeyimizi  öldürteceklerini ifade etmemize  rağmen önleme alınmaması  ve bu olayın bu şekilde biteceğine mi inanıyorsunuz..?  dönemin karakol komutanı Ertuğurul SANLI tarafından ifade edilmesi  bizi son derece üzmüştür.            

Öğr.Gör. Mehmet Ali ARSLAN konuşmasının son bölümünde ise, ben mahkemede sizleri öldüren veya öldürten, azmettiren gerçek katillerin ceza alması için büyük mücadele verdim. Fakat ne yazık ki burası Türkiye...gerçek katiller ceza almadılar, masum insanlar cezalandırıldılar. Bunu da kendileri istedi, boyunları kırılsın, iki yıl sonra sizin gerçek katiliniz 5 masum kardeşi kurşuna dizerek, dünyasını da ahiretini de bitirmiştir. 3 yıl firar gezmiş, geçtiğimiz aylarda  Bahçeli köyünde yakalanarak  Nevşehir ceza evine konulmuştur. Mahkemesi devam ediyor.  İnşeallah  hak ettiği cezayı alır adalet yerini bulur  diyerek, Siz yerinizde rahat uyuyun, ruhunuz ŞAD olsun. Allah Rahmet eylesin.  Size silah sıkan eller KIRILMITIR...Bu 5 kardeşin katili veya katilleri olarak iddia edilen  İ.Halil Karakeçili o gün ceza evinde olmuş olsaydı. Bu 5 kardeş öldürülüş olmazdı. Bu nedenle bunların ölümüne neden olan bunu  suçsuz buluna mahkemedir... Mahkeme heyetidir.... Bununda   Mahkemesi Mahkeme-i  Kübra dır dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star