Ana Sayfa Ekonomi YAPI DENETİM ÜCRETLERİ DÜŞÜRÜLSÜN

YAPI DENETİM ÜCRETLERİ DÜŞÜRÜLSÜN

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) yönetim kurulu üyesi Bekir Atlas, yapı denetim firmalarının müteahhitlerden aldığı ücret oranının düşürmesi gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2012 Perşembe 12:18
YAPI DENETİM ÜCRETLERİ DÜŞÜRÜLSÜN
Kentte faaliyet gösteren müteahhitlerle ŞUTSO'da bir toplantı yapan Atlas, sektörde karşılaştıkları sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Atlas, Şanlıurfa'da hizmet veren 22 yapı denetim firmasının aldığı ortak karar gereği, denetim için inşaat firmalarından alınan ücretin 2 kat artırıldığını söyledi.


Bu durumun müteahhitleri zor durumda bıraktığını dile getiren Atlas, şunları kaydetti:


''Şehirdeki yapı denetim firmaları aralarında söz birliği yaparak, yapı denetime ödenen ücretleri iki katına çıkarmış. Yasal olarak her inşaat bir firma tarafından denetlenmek zorunda. Bu firmalar ise aralarında kurdukları havuz sistemiyle fiyat oranlarını artırdı. Böyle bir artışın çok fazla olduğunu düşünüyoruz.''


Bekir Atlas, ŞUTSO üyesi müteahhitlerin bir araya gelerek komisyon kurduklarını belirterek, söz konusu komisyonun yapı denetim firmalarıyla uzlaşı arayışına gireceğini daha sonra çıkacak sonuca göre hareket etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.


Toplantıya, ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin ve İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz ile müteahhitler katıldı. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'daki kurumlarda yeni dönem başlıyor

Urfa'daki kurumlarda yeni dönem başlıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık