Ana Sayfa Urfa Haberleri Yardım Dağıtımında İzdiham

Yardım Dağıtımında İzdiham

Şanlıurfa’da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 15 bin Suriyeli'ye yönelik kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımında bugün de izdiham oldu.İzdiham karşısında ise güvenlik önlemi alan çevvikkuvet ekipleri kalabalığa kürtçe ve arapsa uyarı anansu yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2015 Çarşamba 19:04
Yardım Dağıtımında İzdiham

 Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeliler'e yönelik kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımında bulundu. Haliliye Kaymakamlığı ek hizmet binasına dönüştürülen eski müze binasında yapılan dağıtımdan yararlanmak isteyen yüzlerce Suriyeli, bu sabah saatlerinden itibaren kuyruğa girdi.

 Mesai saatinin başlaması ile birlikte içeri girmek isteyenler izdihama yol açınca, çevik kuvvet ekipleri görevlendirildi. Polislerin çabasına rağmen biran önce içeri girmek isteyen Suriyeliler'in oluşturduğu izdihamda kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

 Güçlükle sıraya konulan ve gruplar halinde içeri alınan Suriyelilere ayakkabı ve kıyafetleri dağıtıldı. Yetkililer, Suriyelilere yönelik dağıtımın yarın da süreceğini bildirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık