Ana Sayfa Güncel ‘Yarım kalan işi bitir’

‘Yarım kalan işi bitir’

İbrahim Tatlıses’e düzenlenen silahlı saldırı ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle tutuklanan 4 PKK’lının evlerinde yapılan aramada polisin bazı kroki ve haritalara ulaştığı iddia edilmişti.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 02:30
‘Yarım kalan işi bitir’
Tutuklanan PKK’lı tetikçi N.Ş.'nin evinde bulunan bilgisayardan ise Tatlıses’in Maslak Acıbadem Hastanesi’ndeki odasını tarif eden krokiler ve kendisinin kırsalda çekilmiş bazı fotoğraflarının çıktığı öne sürüldü. Örgütün hastanede keşif yapıp, Google’dan indirdiği hastane krokisinin altına da Tatlıses’le ilgili bilgiler not ettiği anlaşıldı.


Vatan Gazetesi'nden Savaş Akın'ın haberine göre işte ele geçen o notta şu ifadeler yer alıyor:

“Maslak Acıbadem Hastanesi yoğun bakım bölümünde yatıyor”, “Yoğun bakım ünitesi hastanenin ana girişine göre zemin katta, yan girişten girildiğinde bir alt kattan giriliyor”, Hastane girişinde polis bulunuyor yoğun bakımın kapısında polis beklemiyor, hastane önünde ziyarete gelenlerin yoğunluğu var.”

Emir BDP’li avukattan geldi

2’nci tetikçi N.Ş.'nin bilgisayarında ise önceki gün tutuklanan BDP parti meclis üyesi Avukat R.M.'nin gönderdiği bir mail bulundu. Mailde Avukat R.M.'nin N.Ş.'ye ‘Yarım kalan işi tamamlayın. O halkına ihanet etti’ diye emir verdiği de anlaşıldı.

“Kod adı Mavi Derya”

N.Ş.'ye 'vur' emrini veren Avukat R.M.'nin Kuzey Irak’taki kod adının ise “Mavi Derya” olduğu belirlendi. R.M.'nin savcılıkta suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Ayrıca R.M.'ye yurtdışından gelen iki mailin örgütün Kuzey Irak sorumlusundan geldiği de belirlendi.

Tutuklanan Avukat R.M.'nin avukatı ise, müvekkiline Abdullah Uçmak’ın eşyaları arasında bulunan ilaç küpürü üzerindeki e-mail ve telefon numarasıyla ilgili sorular sorulduğunu söyledi. Müvekkilinin bu konuyla ilgili savcılığa hiçbir fikrinin olmadığını söylediğini anlatan Avukat, “Onlara, Uçmak’ı tanımadığını sadece Tatlıses vurulduktan sonra basında çıkan haberlerden dolayı adını bildiğini söylemiş” dedi.

Müvekkiline Erbil’de bulunma nedeniyle ilgili çeşitli sorular sorulduğunu da belirten R.M.'nin avukatı, R.M.'nin BDP’nin Erbil sorumlusu olduğu için orada bulunduğunu ve bu gidişin basına da yansıdığını belirtti ve “Hatta bu gidiş Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Altan Tan’la birlikte oldu. Müvekkilim 3-4 defa gitti. İçeriğini tam bilmiyorum ama orada bir büro açacaklardı. Ancak bürokratik engeller nedeniyle olamadı. Son 6-7 aydır bununla uğraşıyordu. Sorguda orada neler yaptığını, kimlerle görüştüğünü, niye gittiğini sordular” diye konuştu.

N.Ş.'den uçak yanıtı

N.Ş. de ifadesinde Tatlıses’e yönelik suikast iddialarını kabul etmedi ve pişmanlık yasasından faydalanmak istediğini söyledi. Savcının sorguda N.Ş.'ye “Maket uçağı al” yazılı maili de sorduğu ve N.Ş.'nin“Kuzey Irak’ta bir üniversitede okuyan bir öğrenci benden maket uçak istedi” diye yanıtladığı öğrenildi.
[gazetevatan]


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da cumhurbaşkanına hakaret eden 11 zanlı adliyede

Şanlıurfa’da cumhurbaşkanına hakaret eden 11 zanlı adliyede

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık